Jan Zieliński to drugi polski tenisista, który rozegrał dziś półfinał w Bazylei. Nasz deblista wraz z Hugo Nysem jutro powalczy o drugie turniejowe zwycięstwo w tym roku.

Półfinałowymi rywalami Polaka i Monakijczyka byli rozstawieni z numerem “4” Jamie Murray i Michael Venus. “Polska” para wygrała 4:6, 6:4, 10:7 i w jutrzejszym finale zmierzy się z Santiago Gonzalezem oraz Edouardem Rogerem-Vasselinem.

Pierwsza partia rozpoczęła się od pewnych zwycięstw serwujących w pierwszych trzech gemach. Niestety w kolejnym Zieliński i Nys dali się przełamać, co spowodowało prowadzenie Murray’a i Venusa 3:1. W kolejnych minutach rywalizacji przełamań nie oglądaliśmy, natomiast przy stanie 3:5 Polak i Monakijczyk wybronili piłki setowe, a następnie zapisali na swoje konto gema, mając w perspektywie własne podanie. Niestety nie wykorzystali tej sytuacji i set powędrował na konto pary brytyjsko-nowozelandzkiej.

Początek drugiego seta natomiast potoczył się lepiej dla Zielińskiego i Nysa. “Polski” debel przełamał rywali w 3 gemie, by później skutecznie utrzymywać własne podanie, a co za tym idzie prowadzenie w partii. Taki stan rzeczy utrzymał się aż do końca seta, dzięki czemu polsko-monakijska para doprowadziła do super tie-breaka.

Decydująca partia w meczu była bardzo wyrównana, chociaż nie brakowało w niej wygranych punktów przy serwisie drugiej strony. Gra toczyła się niemalże punkt za punkt, ale od stanu 6:7 Zieliński i Nys zdobyli 4 punkty z rzędu, kończąc spotkanie. Polak i Monakijczyk awansowali tym samym do finału i są w grze o ATP Finals!