Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału WTA 1000 w Cincinnati. W 1/8 finału pokonała Chinkę Qinwen Zheng 3:6, 6:1, 6:1. W kolejnym etapie rozgrywek zmierzy się z triumfatorką ubiegłego Wimbledonu – Marketą Vondroušovą.

Polska tenisistka nieudanie rozpoczęła czwartkową rywalizację. Rywalka przełamała ją dwa razy i prowadziła już 3:0. Później liderka światowego rankingu uspokoiła nieco grę i odrobiła część strat doprowadzając do wyniku 2:3. W końcówce pierwszego seta kolejnego gema przy serwisie Igi zdołała urwać Chinka, co zaowocowało prowadzeniem 1:0 w całym spotkaniu.

W drugiej partii zobaczyliśmy już całkowicie odmieniony obraz rywalizacji. Biało-czerwona zawodniczka wygrywała niemal wszystkie gemy i prowadziła już 5:0. Co prawda, rywalka przełamała ją jednokrotnie, ale nie stać było ją na nic groźniejszego. Świątek bezproblemowo zapisała drugiego seta na swoim koncie.

Ostatnia odsłona rywalizacji przypominała tę poprzednią. Świątek była wyraźnie lepszą tenisistką i podobnie jak wcześniej pozwoliła sobie urwać zaledwie jednego gema. Zdominowana przez naszą zawodniczkę Chinka popełniała na korcie masę błędów, nie myliła się z kolei Iga. Tym sposobem mecz zakończył się triumfem Polki, która awansowała do ćwierćfinału zmagań w Cincinnati. Tam czekać będzie na nią Czeszka Marketa Vondrousova.

Iga Świątek – Qinwen Zheng (Chiny) 2-1 (3:6, 6:1, 6:1)