Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz oraz Jędrzej Brożyniak i Piotr Janiak wywalczyli w Starych Jabłonkach złote medale Mistrzostw Polski w siatkówce plażowej.

Turniej Kobiet

W rywalizacji pań do niedzielnych meczów finałowych awansowały pary: Gruszczyńska/Wachowicz, Łodej/Ceynowa, Łunio/Ciężkowska oraz Kaczmarek/Gierczyńska. W pierwszym półfinale, który rozgrywany był na boisku głównym obrończynie tytułu sprzed roku – Gruszczyńska/Wachowicz mierzyły się z aktualnymi złotymi medalistkami Mistrzostw Europy do lat 20 Ciężkowską/Łunio. Nasze młode siatkarki momentami pokazywały dobrą siatkówkę przeciwstawiając się faworytkom tego spotkania. Ale ostatecznie to Jagoda Gruszczyńska w parze z Aleksandrą Wachowicz zostały pierwszymi finalistkami wygrywając 2-0 (21;17, 21:18). Z kolei w drugim z półfinałów rozgrywanym na boisku numer “2” Kaczmarek/Gierczyńska rywalizowały z Łodej/Ceynową. Lepsze okazały się te drugie pewnie wygrywając w dwóch setach do 13 i 15. Po godzinie 12 na boisko przy szczelnie wypełnionych trybunach w Starych Jabłonkach wyszły pary Ciężkowska/Łunio oraz Kaczmarek/Gierczyńska żeby powalczyć o miejsca na najniższym stopniu podium. Na szczególny doping mogła liczyć pochodząca z nieopodal położonego Olsztyna Urszula Łunio. Zwycięską ręką z tego pojedynku wyszły młodzieżowe reprezentantki Polski wygrywając po tie-breaku 2-1 (13:21, 21;14, 15;12). Natomiast w meczu o złote medale naprzeciw siebie stanęły duety Gruszczyńska/Wachowicz oraz Łodej/Ceynowa. Ostatnią piłkę oraz cały mecz wygrały Jagoda Gruszczyńska i Aleksandra Wachowicz broniąc tytuł wywalczony przed rokiem.

Turniej Mężczyzn

O wielkim pechu mogą mówić faworyci do złota Piotr Kantor/Jakub Zdybek oraz Bartosz Łosiak/Maciej Rudol. Obie pary doznały kontuzji przez co zostały wyeliminowane z gry o medale. Zatem po sobotnich meczach w strefie medalowej znaleźli się: Brożyniak/Janiak, Lejawa/Beta, Kałuża/Brnadt oraz Lorenc/Podboroczyński. W pierwszym spotkaniu półfinałowym nasi młodzieżowi reprezentanci Filip Lejawa w duecie z Szymonem Betą chcieli pokusić się o sprawienie niespodzianki i pokonania faworyzowanych Jędrzeja Brożyniaka i Piotra Janiaka. Niestety ta sztuka się nie udała i to bardziej doświadczeni zawodnicy wygrali gładko w dwóch setach do 13 oraz 14. W drugim spotkaniu półfinałowym Adam Lorenc/Mateusz Podboroczyński mierzyli się z parą Mateusz Kałuża/Filip Brandt. Lepsi okazali się ci pierwsi wygrywając w dwóch setach 2-0 (21:19, 21:16). W meczu o brąz po przeciwnych stronach siatki stanęli Kałuża/Brandt oraz Lejawa/Beta. Nasi młodzi zawodnicy unikali niepotrzebnych błędów dzięki czemu wygrali 2-0 (21:17, 21:12) zdobywając brązowe medale. Natomiast o tytuł nowych Mistrzów Polski przyszło nam zobaczyć starcie par Brożyniak/Janiak i Lorenc/Podboroczyński. Po dwusetowym meczu ze złotych medali cieszyć się mogli Jędrzej Brożyniak/Piotr Janiak wygrywając 2-0 (21;13, 21;10).