Wczoraj w stolicy Łotwy, Rydze odbył się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy w klasie 250cc. Po tytuł sięgnął Duńczyk Mikkel Andersen, a dwa medale przypadły Polakom. Srebro zdobył Kacper Mania, a brąz Emil Maroszek.

Długi weekend na łotewskiej ziemi rozpoczął się dla młodych zawodników w sobotę, gdzie wzięli udział w półfinałach. Z nich awans do ścisłego finału wywalczyło aż siedmiu reprezentantów naszego kraju: Kacper Mania, Emil Maroszek, Maksymilian Pawełczak, Paweł Sitek, Mikołaj Krok, Karol Szmyd i Ksawery Słomski.

Zdecydowanie najlepszym żużlowcem na przestrzeni całego weekendu okazał się Duńczyk — Mikkel Andersen, który w finale był pokonany tylko w swoim pierwszym starcie. Jego pogromcą okazał się Szwed, Rasmus Karlsson. W kolejnych odsłonach były Mistrz Świata w tej klasie okazał się bezkonkurencyjny i sięgnął po złoty medal. W walkę o pozostałe medale włączyło się łącznie 7 zawodników, w tym czterech z naszego kraju. Ku zdziwieniu, turniej na 6. pozycje ukończył aktualny Wicemistrz Świata — Maksymilian Pawełczak (zabrakło mu zaledwie jednego punktu do podium). Paweł Sitek z kolei zanotował upadek w piątej serii startów, co pozbawiło go krążka. Został sklasyfikowany na 8. pozycji. Skorzystali na tym kolejni Polacy. 13 oczek zdobył Kacper Mania, dzięki czemu został srebrnym medalistą Mistrzostw Europy, a brąz zawisnął na szyi Emila Maroszka, 11 punktów miał też William Cairns. Brytyjczyk jednak odnotował dwa indywidualne zwycięstwa, a Emil trzy. Dlatego też to Polak skończył z medalem.