Do rewanżu zawodnicy Pogoni przystąpili z 5-bramkową stratą. Nie było co ukrywać, że jedynie cud zdołałby odwrócić losy dwumeczu. Pozostało tylko godnie pożegnać się z Ligą Konferencji, co uczynili piłkarze ze Szczecina, wygrywając 2:1 z Gent.

Mecz lepiej rozpoczęli “Portowcy”, próbując od samego początku odrabiać straty. Jako pierwsi stworzyli sobie sytuację bramkową, kiedy został dla nich odgwizdany rzut rożny. Dośrodkowanie Kamila Grosickiego skończył Joao Gamboa, ale w kapitalny sposób zainterweniował bramkarz rywali, ratując cały zespół przed utratą gola. Ponad 10. minut później gospodarze, a dokładniej Wahan Biczachczjan, kolejny raz próbował pokonać bramkarza przyjezdnych, jednak ten ponownie nie przepuścił piłki do bramki. Pod koniec pierwszej połowy ze środka do Kamila Grosickiego podał Wahan Biczachczajn, ten z prawej strony próbował dograć do Zahovicia, ale futbolówka odbiła się rykoszetem i przeleciała obok słupka. Do końca połowy oglądaliśmy mniej ciekawe spotkanie – gra Pogoni prezentowała się względnie, pozostawało czekać na drugą część gry.

W drugiej połowie z dystansu do siatki Klebaniuka przycelował Kumsa, piłka odbiła się od słupka, ale dobitkę skutecznie obronił bramkarz Szczecina. Niebezpiecznie dla Pogoni rozpoczęła się druga partia, na szczęście czujny między słupkami był Klebaniuk. Kolejna ciekawsza akcja została wyprowadzona także ze strony belgijskiego klubu, na szczęście Tissoudali strzelił nieco nad poprzeczką. “Portowcy” swoją honorową bramkę strzelili w 79. minucie, kiedy Koulouris przejął piłkę po błędzie bramkarza przyjezdnych i przypieczętował swój odbiór golem! Grecki napastnik nie powiedział jeszcze ostatniego słowa i podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 2:0 – po wrzutce Mariusza Fornalczyka, z bliskiej odległości nie pomylił się Koulouris. Bartosz Klebaniuk nie utrzymał jednak czystego konta i w doliczonym czasie gry pokonał go mocnym strzałem z 15 metra Hugo Cuypers, ustalając wynik spotkania na 2:1.

Mimo zwycięstwa, Pogoń zakończyła rozgrywki w Lidze Konferencji.

Pogoń Szczecin: Klebaniuk – Stolarski, Loncar, Lisowski, Leo Borges – Gamboa, Gorgon, Kurzawa, Bichakhchyan, Grosicki – Zahović.

Gent: Roef – Fadiga, Kandouss, Watanabe, Torunarigha – Hjulsager, Gerkens, De Sart, Fernandez-Pardo – Orban, Tissoudali.