Legia Warszawa pokonała 2:1 Górnik Zabrze w ostatnim meczu 9. kolejki PKO Ekstraklasy! Wicemistrzowie Polski zwyciężyli rzutem na taśmę po golach Tomasa Pekhart i Igora Strzałka, a po stronie rywali trafił Szymon Musiolik.

Dziewiątą kolejkę PKO Ekstraklasy kończyliśmy przy Ul. Łazienkowskiej, gdzie Legia podejmowała Górnik Zabrze. Gospodarze są na fali po czwartkowym sensacyjnym zwycięstwie 3:2 nad Aston Villą i dziś chcieli kontynuować dobrą passę. Goście słabo rozpoczęli sezon, ale ostatnio pokonali w derbach Ruch Chorzów i również pną się w górę tabeli.

Mocny początek

Już w 8. minucie Wojskowi objęli prowadzenie za sprawą Tomasa Pekharta. Z lewej flanki urwał się Patryk Kun, który dośrodkował w pole karne, a tam czeski napastnik przyjął piłkę i skierował ją na dalszy słupek. Radość Legionistów nie trwała jednak długo, bo już cztery minuty później Górnik doprowadził do wyrównania. Makana Baku zagrał bardzo niedokładnie do tyłu, a piłkę przejął Szymon Musiolik, który w sytuacji sam na sam pokonał Tobiasza.

Po szybko straconym prowadzeniu podopieczni Kosty Runjaica ruszyli do odrabiania strat stwarzając sobie kilka dogodnych okazji. Najlepszą sytuacją w 35. minucie miał Maciej Rosołek, ale jego uderzenie piętką obronił Bielica. Do przerwy wynik meczu się nie zmienił.

Chwilę po zmianie stron Baku mógł odkupić winy za swój błąd w obronie, ale jego uderzenie trafiło w poprzeczkę. W 59. minucie po kontrataku Zabrzan Tobiasz popisał się świetną interwencją. Z każdą minutą przewaga miejscowych rosła coraz bardziej lecz obrona Górnika odpierała ataki. Upragniona bramka dla Legii na wagę trzech punktów przyszła dopiero w trzeciej minucie doliczonego czasu gry. Po dośrodkowaniu Pawła Wszołka Igor Strzałek mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi i przypieczętował wygraną swojej drużyny.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:1 (1:1)

Bramki: Pekhart 8′ Strzałek 90+3 – Mussolik 12′