Jan Zieliński i Hugo Nys udanie rozpoczęli zmagania na ATP 500 na kortach trawiastych w Halle! Polsko-monakijska w 1. rundzie turnieju pewnie pokonała Tomasa Machaca i Zhizhena Zhanga 6:1, 6:3. Mecz trwał zaledwie 49 minut.

Zieliński i Nys zdecydowanie lepiej weszli mecz uzyskując przełamanie w drugim gemie, a chwilę później prowadzili już 4:0. Chińsko-Czeska para dopiero w szóstym gemie była w stanie zwyciężyć. Zaraz potem Polak i Monakijczyk wykorzystali za drugim razem piłkę setową otwierając wynik spotkania (6:1).

Po deklasacji w pierwszym secie, druga partia zaczęła się wyrównanie. Z początku obie pary były bezbłędne przy własnych serwisach aż do stanu po 3. Wtedy para Zieliński/Nys wysunęła się na prowadzenie, którego już nie oddali do końca meczu (4:3). Przy stanie 5:3 polsko-monakijska wykorzystała piłkę meczową przy drugiej próbie zapewniając sobie tym samym awans do kolejnej rundy. Zieliński i jego partner potrzebowali zaledwie 49 minut aby pokonać półfinalistów ostatniej edycji Australian Open!

Jan Zieliński (Polska) / Hugo Nys (Monako) – Tomas Machac (Czechy) / Zhizhen Zhang (Chiny) 6:1, 6:3