Od wczoraj na niedawno otwartym obiekcie biathlonowym Dolnośląskiego Centrum Sportu w Jakuszycach trwają Mistrzostwa Polski w biathlonie. Na starcie stanęli nasi kadrowicze, którzy na co dzień startują w Pucharze Świata czy w Pucharze IBU, ale również nasi krajowi zawodnicy. Natomiast zgodnie z przewidywaniami medale trafiły do kadrowiczów.

Sprint Kobiet

Mistrzostwa otworzyła rywalizacja sprinterska pań, której towarzyszyły trudne warunki atmosferyczne na strzelnicy. Najlepiej poradziła sobie Natalia Sidorowicz , która z tylko jednym pudłem zdobyła złoty medal. Na drugim miejscu ze stratą 1:18 i 4 pudłami zakończyła Joanna Jakieła. Natomiast na najniższym stopniu stanęła Anna Mąka, która mimo aż 5 pomyłek na strzelnicy metę przekroczyła ze stratą 1:37 do zwyciężczyni zawodów.

1. Natalia Sidorowicz (0-1) 26:28,2
  2. Joanna Jakieła (1-3) +1:18,3
  3. Anna Mąka (2-3) +1:37,8

Sprint Mężczyzn

Z kolei wśród mężczyzn zwyciężył nasz najlepszy biathlonista – Jan Guńka, który z dwoma pudłami przekroczył linię mety z czasem 31:53,0. Zaledwie o 2 sekundy gorszy wynik zanotował Konrad Badacz, który także dwukrotnie pomylił się na strzelnicy i ostatecznie zakończył sprint na 2 miejscu. Podium uzupełnił Marcin Zawół, który także zaliczył dwie pomyłki, ale biegowo odstawał od kolegów, gdyż zakończył ze stratą ponad 24 sekund.

1. Jan Guńka (0-2) 31:53,0
  2. Konrad Badacz (0-2) +0:02,7
  3. Marcin Zawół (1-1) +0:24,3

Bieg Masowy Kobiet

W niedzielnym biegu masowym skład podium był taki sam jak w sprincie, ale już w innym układzie. Mimo problemów na strzelnicy (6 błędów), ale dzięki świetnemu biegowi jako pierwsza na mecie pojawiła się Anna Mąka. Następnie linię mety ze stratą 25 sekund przekroczyła Natalia Sidorowicz, która popełniła 4 błędy na strzelnicy. Podium uzupełniła Joanna Jakieła, która zanotowała 6 pomyłek podczas wizyt na strzelnicy.

1. Anna Mąka (1-0-3-2) 49:23,1
  2. Natalia Sidorowicz (1-1-1-1) +0:25,8
  3. Joanna Jakieła (0-0-3-3) +1:04,2

Bieg Masowy Mężczyzn

Wśród mężczyzn złoto zdobył Marcin Zawół, który dzisiaj znakomicie spisywał się na strzelnicy. Zawodnik MKS Karkonosze Jelenia Góra zaledwie raz pomylił się na strzelnicy, dzięki czemu jako pierwszy pojawił się na mecie. Na drugim miejscu zakończył Kacper Guńka, który z dwoma pudłami przegrał z Zawołem o 47 sekund. Natomiast najniższy stopień podium zajął Konrad Badacz, który z aż 6 pudłami, ale za to z bardzo dobrym biegiem przekroczył linię mety 1:13 po zwycięzcy.

1. Marcin Zawół (0-0-1-0) 49:13,1
  2. Kacper Guńka (0-1-1-0) +0:47,8
  3. Konrad Badacz (1-1-1-3) +1:13,3

Komplet Wyników

Nasi kadrowicze nie mają choćby chwili wytchnienia, gdyż już w przyszłym tygodniu udają się do niemieckiego Oberhofu, na kolejny Puchar Świata. Natomiast jeżeli chodzi o Dolnośląskie Centrum Sportu jeszcze w tym sezonie będzie ono miejscem dwóch bardzo ważnych imprez: Pucharu Juniorów oraz Mistrzostw Europy Juniorów.