Projekt Warszawa pokonał 3:0 Stal Nysę w meczu 13. kolejki PlusLigi! Tym samym zespół ze stolicy wskoczył na pozycję lidera tabeli PlusLigi.

Od pierwszych minut meczu na parkiecie dominowali gospodarze. Choć przyjezdni złapali na chwilę kontakt (14:13), później różnica punktowa była już tylko większa. Warszawiacy byli lepsi w końcówce i ostatecznie zwyciężyli sześcioma oczkami.

Druga partia potoczyła się podobnie do pierwszej. Przy stanie 7:5 Projekt wygrał aż pięć akcji z rzędu i wyraźnie odskoczył rywalom. Gospodarze dominowali pod każdym względem nad Stalą. Dwa skuteczne ataki Bartłomieja Bołądzia ustaliły wynik na 25:15.

Po dwóch przegranych setach lepszy moment mieli wreszcie goście, ale nie na długo. Dobry początek (8:4) szybko zweryfikowała odpowiedź Projektu, który chwilę później prowadził już 11:9. Tym razem rywalizacja była zdecydowanie bardziej zacięta, a o losach seta zadecydowała dopięto końcówka. Przy stanie 23:21 zepsuta zagrywka gości oznaczała piłkę meczową, a po chwili ponownie Bołądź zamknął seta i zarazem cały mecz.

Po wygranej 3:0 Projekt Warszawa przeskoczył zespół Jastrzębskiego Węgla i zakończy ten rok na pozycji lidera z dorobkiem 35 punktów. Z kolei Nysanie znajdują się na siódmym miejscu z 22 oczkami na koncie.

Projekt Warszawa – PGE Stal Nysa 3:0 (25:19, 25:15, 25:22)