W środę w europejskich pucharach rywalizowały trzy polskie drużyny. Najważniejsze z nich toczyło się w Lizbonie, gdzie Legia Warszawa pokonała miejscowy Sporting, awansując do ćwierćfinału FIBA Europe Cup. Z europejskim graniem pożegnał się natomiast Start Lublin, a kolejne zwycięstwo w Alpe Adria Cup zanotowała MKS Dąbrowa Górnicza, która już wcześniej była pewna gry w play-offach

Sporting CP Lizbona — Legia Warszawa 86:99 (30:19, 23:25, 19:31, 14:24)

Najważniejsze dla nas spotkanie odbyło się w Lizbonie, gdzie miejscowy Sporting podejmował warszawską Legie, a stawką tego pojedynku był awans do ćwierćfinału FIBA Europe Cup.

Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli gospodarze, którzy po pierwszych 10 minutach wypracowali sobie 11-punktową zaliczkę. Ta jednak zaczynała systematycznie spadać z każdą kolejną rozegraną kwartą. Do przerwy portugalski zespół prowadził 53:44

Wszystko zmieniło się po zmianie stron. Warszawska ekipa odrobiła całą wcześniej poniesioną stratę, dzięki bardzo wysoko wygranej tej części gry – 31:19. Dało to dwupunktową zaliczkę przed ostatnimi dziesięcioma minutami. W nich Legia uciekła jeszcze bardziej i zwyciężyła w całym spotkaniu 99:83, zapewniając sobie awans do ćwierćfinału, ulegając w grupie jedynie tureckiemu Bahcesehirowi

FIBA Europe Cup — II runda

Lizbona: Curry 15, Lovett 15, Clark 13, Ekiyor 13, Ventura 13, Moore 8, Cruz 5, Yussuf 4

Warszawa: Jackson 23, Vital 22, Sobin 14, Cowels 9, Holman 8, Kulka 8, Ponitka 8, Kolenda 7, Wieluński 0, Wyka 0

MKS Dąbrowa Górnicza — Usti n. Labem 102:98 (30:29, 19:17, 20:28, 33:24)

Dąbrowianie przystąpili do ostatniego spotkania Alpe Adria Cup przeciwko czeskiemu Usti n. Labem pewni swego, bowiem mieli już zagwarantowany udział w półfinale tych rozgrywek. Mimo tego nie zamierzali odpuszczać i zagrali swoim najmocniejszym zestawieniem. Stąd też po niezwykle wyrównanym i ofensywnym spotkaniu wygrali 102:98, po raz kolejny w tym sezonie aplikując rywalowi przynajmniej sto oczek. Aż 25 punktów zdobył Amerykanin — Persons.

Dąbrowa Górnicza: Persons 25, Cabbil 18, Williams 14, Kulikowski 12, Carvacho 8, Słupiński 8, Wilczek 8, Konaszuk 7, Kucharek 2

Usti n. Labem: Pecka 20, Autrey 18, Nichols 16, Haiblik 15, Karlovsky 9, Rowan 8, Zikla 5, Nabalek 4, Marin 3, Johnson 0

Polski Cukier Start Lublin — Zwolle 91:93 (21:30, 16:19, 32:16, 22:28)

W spotkaniu o tzw. pietruszkę w rozgrywkach ENBL Start Lublin podejmował u siebie holenderskie Zwolle. Było to starcie ekip, które nie miały już szans na awans do ćwierćfinału European North Basketball League. Na parkiecie nie zabrakło emocji, bowiem przyjezdni w samej końcówce odwrócili losy rywalizacji. Przegrywali 86:90, finalnie wygrywając 93:91

ENBL

Lublin: O’Reilly 19, Put 16, Benson 12, Gabrić 12, Wade 11 (10 zbiórek), Szymański 4, Kępka 3, Cherepanov 2, Turewicz 1, Duda 0

Zwolle: Stolk 22, Ekampa-Eyoombe 17, Pagenkopf 17, Dickerson 15, Bieshaar 6 (10 zbiórek), Quisenberry 6, Van Der Plas 6, Hoeve 3, Kozak 1