W rozegranym w Sosnowcu spotkaniu towarzyskim reprezentantki Polski pokonały Czeszki 72:65. Najwięcej punktów dla Biało-Czerwonych zdobyła Liliana Banaszak (18). Double-double zaliczyła z kolei Kamila Borkowska (14 punktów i 11 zbiórek)

Polska — Czechy 72:65 (26:11, 19:13, 8:24, 19:17)

Reprezentantki Polski, które przebywają obecnie na zgrupowaniu, rozegrały w Sosnowcu mecz towarzyski przeciwko Czeszkom. Polki od pierwszych minut były bardziej aktywne na parkiecie, stąd też sukcesywnie z minuty na minutę budowały swoją przewagę. Przy stanie 13:9 Biało-Czerwone zaliczyły serie 8:0, dzięki czemu odskoczyły naszym sąsiadką z południa na 12 oczek, a na koniec pierwszych dziesięciu minut różnica wynosiła już 15 punktów. W drugiej części pierwszej połowy obraz gry się zbytnio nie zmienił. Nadal to Polki były bardziej skuteczne i na przerwę zasłużenie i bardzo wysoko prowadziły – 45:24

Czeszki wyszły na drugą połowę kompletnie odmienione, przez co sukcesywnie zmniejszały dystans do reprezentantek Polski. Tę część rywalizacji wygrały różnicą aż 16 oczek, zatrzymując nasz zespół na zaledwie ośmiu zdobytych oczkach. Stąd też po dwóch kwadransach Polska prowadziła już tylko 53:48. Początkowe fragmenty IV kwarty były nerwowe, bowiem Czeszki zbliżyły się na jeden punkt. Od tego momentu jednak Biało-Czerwone ponownie przejęły inicjatywę i dowiozły korzystny rezultat do samego końca, wygrywając ostatecznie 72:65

Najwięcej punktów dla naszej ekipy zdobyła Liliana Banaszak – 18 punktów. Double-double zaliczyła natomiast Kamila Borkowska, która do 18 oczek dorzuciła 11 zbiórek

Mecz towarzyski

Polska: Banaszak 18, Borkowska 14 (11 zbiórek), Kośla 11, Bazan 6, Pyka 5, Wojtala 5, Kurach 4, Parzeńska 3, Podgórna 3, Śmiałek 2, Niemojewska 1, Bujniak 0, Kulińska 9, Marcinkowska 0

Czechy: Malikova 15, Ziethammerova 15, Brejchova 10, Netkova 7, Travnickova 7, Fucikova 3, Leopoldova 3, Velichova 3, Brozova 2, Hruba 0, Kytlicova 0