Reprezentacja Polski kobiet przegrała w półfinale Mistrzostw Europy U17 z reprezentacją Anglii. Teraz przed naszą drużyną walka o brązowe medale gwarantujące awans na mistrzostwa świata.

Reprezentacja Polski w półfinale mierzyła się z reprezentacją Anglii, przez większość spotkania rywalki były zdecydowanie lepsze ale nasz zespół pokazał się z dobrej strony. Zespół z Wysp Brytyjskich objął dwubramkowe prowadzenie po golach Niamh Peacock i Very Jones. Polki miały swoje okazje w tej połowie ale zarówno Krystyna Flis jak również Weronika Araśkiewicz okazały się nieskuteczne. W drugiej połowie nasz zespół był zdecydowanie bardziej aktywny i był blisko gola kontraktowego ale ponownie brakowało skuteczność. Najlepszą okazję w drugiej części gry nie wykorzystała Araśniewicz. Ostatecznie nasz zespół przegrał całe spotkanie 0:2 ale zespół Marcina Kasprowicza pokazał się z dobrej strony.

Reprezentacja Anglii w wielkim finale zmierzy się z naszymi grupowymi rywalkami kadrą Hiszpanii. Polkom zostaje walka o brązowe medale dające awans na jesienne mistrzostwa świata które odbędą się na Dominikanie. Mecze medalowe odbędą się w sobotę 18 maja reprezentacja Polski o brąz zagra z reprezentacją Francji to spotkanie jest zaplanowane na godzinę 13:00.