Magda Linette na 1/8 finału zakończyła grę w turnieju WTA 500 w Eastbourne. Polkę pokonała Czeszka Karolina Muchova (6:4, 6:1). Teraz Magda może skupić się już na Wimbledonie.

Pierwszy set tego meczu był zacięty i trwał prawie godzinę. Linette rozpoczęła go od utraty serwisu, ale zaraz później miała break pointy na wyrównanie. Niestety, nie wykorzystała swojej okazji. Kolejne gemy wygrywały serwujące, chociaż nie zawsze przychodziło to łatwo. Magda swoją szansę miała przy stanie 2:3 i 40:30. Ponownie jednak Muchova się wybroniła. W 9 gemie Polka przy własnym podaniu broniła piłek setowych i była w tym niezwykle skuteczna. Niestety już przy serwisie rywalki ta sztuka Magdzie się nie udała i set zakończył się zwycięstwem Czeszki 6:4.

Druga partia rozpoczęła się od najdłuższego gema w tym meczu. Po wielu rozegranych akcjach Muchova mogła się cieszyć z przełamania Polki. Następnie Czeszka ekspresowo wygrała swojego gema serwisowego. Linette utraciła natomiast podanie po raz drugi i sytuacja zrobiła się ekstremalnie trudna. Polka nie złożyła broni i walczyła o powrót do meczu, ale nie wykorzystała break pointów. Ostatecznie Muchova wygrała tego seta 6:1, a cały mecz 2:0 i to ona zagra w ćwierćfinale z Amerykanką Madison Keys. Magda Linette natomiast rozpocznie przygotowania do Wimbledonu.