Za nami pierwsze mecze 1/32 finału Fortuna Pucharu Polski w sezonie 2023/24! We wtorkowych meczach nie mieliśmy większych zaskoczeń, a faworyci uzyskali awans do kolejnej rundy.

W dzisiejszych spotkaniach do następnego etapu rozgrywek awansowali wszyscy przedstawiciele PKO Ekstraklasy z wyjątkiem Śląska Wrocław: Widzew Łódź, Piast Gliwice, ŁKS, Korona Kielce, Puszcza Niepołomice, Stal Mielec i Jagiellonia Białystok. Widzewiacy pokonali aż 4:0 Concordię Elbląg, a Piast takim samym wynikiem ograł Wieczystą Kraków. Nie wszystkim zwycięstwo przyszło łatwo, bo np. o zwycięstwie Korony nad rezerwami Jagielloni czy ŁKS-u Łódź z 2-ligowym KKS-em Kalisz zadecydowała tylko jedna bramka różnicy. Puszcza Niepołomice po bramce Siemaszki w 1. minucie wyeliminowała Motor Lublin, a Stal Miec wygrała 2:1 w Opolu.

Tylko w jednym pojedynku zdarzyło się, żeby zespół z niższego poziomu rozgrywkowego pokonał lepszego na papierze rywala. Mowa tu o 2-ligowej Wiśle Puławy, która okazała się lepsza od przedstawiciela Fortuna 1. Ligi – Chrobrego Głogów. Zespół z Lubelszczyzny zwyciężył 3:1.

Wieczorem czekało nas jedyne w tej rundzie starcie dwóch drużyn z PKO Ekstraklasy. Jagiellonia Białystok podejmowała przed własną publicznością Śląsk Wrocław. W 62. minucie gospodarzy na prowadznie wyprowadził Nene, a w doliczonym czasie gry wynik spotkania ustalił Jesus Imaz.

Do następnej rundy awans uzyskały także Stal Rzeszów, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Zawisza Bydgoszcz, Arka Gdynia i Polonia Warszawa.

Co ciekawe, już teraz wiemy, że w 1/16 finału zabraknie aktualnych liderów Ekstraklasy oraz 1. i  2. ligi. Zarówno Śląsk Wrocław, Odra Opole jak i KKS Kalisz pożegnały się dziś z tegoroczną edycją pucharu tysiąca drużyn.

Już jutro i pojutrze kolejne mecze tych rozgrywek.

Wyniki meczów 1. rundy Fortuna Pucharu Polski

Miedź Legnica – Stal Rzeszów 0:3 (0:0)

Bramki: Oleksy 60 (k), Wachowiak 76, 79

Wtorek, 26 września

Jagiellonia II Białystok – Korona Kielce 1:2 (1:2)
Bramki:
Wasilewski 6 – Dalmau 21, Deaconu 42

Wieczysta Kraków – Piast Gliwice 0:4 (0:1)
Bramka: Felix 5, Szczepański 56, Kądzior 63, Dziczek 84 (rzut karny)

Pogoń Siedlce – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:3 (1:1)
Bramki: Nowak 32 – Chlumecky 21, Bida 63, 90+5

Start Krasnystaw – Zawisza Bydgoszcz 0:4 (0:0)
Bramki:
 Okuniewicz 79, Koziara 83, Sanocki 90, Nowak 90+4

Wisła Puławy – Chrobry Głogów 3:1 (0:1)
Bramki: Klichowicz 56, 59, Retlewski 77 – Bartlewicz 4

Concordia Elbląg – Widzew Łódź 0:4 (0:2)
Bramki:
Ciganiks 29, Rondić 34, Kerk 50, Jakubowski 68 (gol samobójczy)

Miedź Legnica – Arka Gdynia 0:2 (0:2)
Bramki:
Skóra 1, Adamczyk 28

Motor Lublin – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:1)
Bramka:
Siemaszko 1

KKS Kalisz – ŁKS Łódź 2:3 (1:2)
Bramki: Żebrowski 11, Gordillo 82 – Fase 39, Janczukowicz 45+1, Jurić 65

Odra Opole – Stal Mielec 1:2 (0:2)
Bramki: Galan 55 – Meriluoto 1, Czapliński 32 (gol samobójczy)

Skra Częstochowa – Polonia Warszawa 2:3 po dogrywce (2:2, 1:1)
Bramki: Maćkowiak 38, Wojciechowski 52 – Kowalski-Haberek 1, Tomczyk 50, Kobusiński 96

Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław 2:0 (0:0)

Bramki: Nene 62, Imaz 90+2