W meczu 17. kolejki PKO BP Ekstraklasy Górnik Zabrze podejmował u siebie Pogoń Szczecin. Gospodarze sprawili bardzo miłą niespodziankę swoim kibicom i pokonali przyjezdnych 1:0.

W pierwszej połowie Górnik bardzo szybko, bo już w 5 minucie, wyszedł na prowadzenie. Po bardzo dobrej akcji sam na sam z bramkarzem został Lawrence Ennali i pewnie pokonał bramkarza. Pogoń natomiast mimo wielu akcji i strzałów nie była w stanie poradzić sobie z obroną gospodarzy, co przełożyło się na wynik korzystny dla Górnika po pierwszej części gry.

W drugiej połowie Pogoń atakowała jeszcze więcej niż w pierwszej. Mimo to gospodarze bardzo dobrze się bronili i utrzymywali wynik. W 70 minucie czerwony kartonik obejrzał kapitan Górnika – Erik Janża, czym trochę utrudnił dowiezienie wyniku swojej drużynie. Gra w dziesiątkę jednak nie przeszkodziła Górnikowi w utrzymaniu prowadzenia i mimo mało porywającej, a później już zupełnie defensywnej gry, udało im się zdobyć 3 punkty w tym spotkaniu.

Dla Górnika jest to trzecie z rzędu ligowe zwycięstwo u siebie, ale tym samym pierwsze punkty od dwóch kolejek (wcześniej dwie porażki z rzędu). Pogoń natomiast przegrywa drugie ligowe spotkanie z rzędu. Portowcy będą mieli szansę na zrewanżowanie się Górnikowi, bo już 5.12 zagrają z nimi ponownie w 1/8 Pucharu Polski. Następne ligowe spotkanie Pogoń zagra u siebie z Wartą Poznań, a Górnik pojedzie do Radomia zmierzyć się z Radomiakiem.

GÓRNIK ZABRZE 1:0 POGOŃ SZCZECIN

Bramki: L. Ennali (5′)