Dobiegł końca Puchar Świata w short tracku odbywający się w Pekinie. Zakończył się on dla nas niemalże najlepiej jak mógł, bowiem medalem kobiecej sztafety!

1000 m
Na tym dystansie wśród panów w ćwierćfinałach zaprezentowali się Michał Niewiński, Neithan Thomas oraz Paweł Adamski. Sztuka awansu do półfinału nie udała się żadnemu z nich. Najbliżej był Adamski, który w swoim biegu ćwierćfinałowym był trzeci (1:27.920). Wśród pań na etapie ćwierćfinału zmagania zakończyła Kamila Stormowska.

500 m
W ćwierćfinale rywalizowała Nikola Mazur. Polka w swoim biegu zajęła 4. lokatę (44.760), która nie dawała awansu do półfinału. Wśród mężczyzn reprezentował nas Łukasz Kuczyński, który również zakończył zmagania na tym etapie, zajmując 4. miejsce w swoim ćwierćfinale (55.598).

Sztafeta
Podobnie jak wczoraj, najlepsze czekało na sam koniec. Ostatnim startem w Pekinie z udziałem Biało-Czerwonych była finał sztafety kobiecej na dystansie 3000 m. Polki, które wystartowały w składzie: Nikola Mazur, Kamila Stormowska, Gabriela Topolska i Ada Majewska, na mecie zameldowały się jako czwarte (4:12.003), ale zdyskwalifikowane zostały Kanadyjki, co spowodowało awans Biało-Czerwonych na trzecią lokatę. Tym samym pierwsze w tym sezonie podium stało się faktem! Złoto wywalczyły Holenderki (4:06.722), a srebro – Koreanki (4:07.831). Brąz wywalczony przez naszą sztafetę to nie tylko pierwsze podium w tym sezonie, ale również pierwsze w historii tej konkurencji!