Za nami piłkarska niedziela w zagranicznych ligach. Po raz kolejny nie obyło się bez bramek reprezentantów Polski.

Ligue 1

Radosław Majecki zachował czyste konto w spotkaniu przeciwko Brest. Jego Monaco wygrało 2:0 i po 29 rozegranych meczach jest wiceliderem ligi francuskiej.

Super Lig (Turcja)

Nie dają o sobie zapomnieć polscy piłkarze w lidze tureckiej. Dziś kolejne trafienie na swoje konto dopisał Adam Buksa. Jego Antalyaspor pokonał Hatayspor 2:1. Dla polskiego napastnika to już 14. bramka w tym sezonie.

Bundesliga – kobiety

Po raz kolejny świetny dzień mają za sobą polskie piłkarki grające w lidze niemieckiej. Ewa Pajor zdobyła bramkę oraz asystę w wygranym przez Wolfsburg 4:1 spotkaniu z Duisburgiem. Dzięki temu Polka umocniła się na prowadzeniu w klasyfikacji strzelczyń Bundesligi. Ma na koncie już 13 trafień.

Asystę w starciu z Freiburgiem zanotowała również Adriana Achcińska (FC Koeln). Jej drużyna pokonała rywalki 2:0.

Super League (Szwajcaria)

Udany występ ma za sobą Łukasz Łakomy (Young Boys). 23-latek na boisku w starciu z Winterthur pojawił się dopiero w 83. minucie, a już kilkadziesiąt sekund później zdobył decydujące trafienie z rzutu wolnego, dające zwycięstwo jego drużynie (2:1), która po 33 kolejkach jest liderem ligi. Dla Polaka to druga ligowa bramka w tym sezonie.

Cymru Premier (Walia)

Piłkę w siatce rywali umieścił też dzisiaj Adrian Cieślewicz (The New Saints). Jego zespół pokonał Connah’s Quay 2:0. Polak pojawił się na murawie w 74. minucie, a kwadrans później otworzył wynik spotkania. Drużyna Cieślewicza jest zdecydowanym liderem ligi z przewagą ponad 30 punktów nad drugim zespołem.

Superliga (Dania)

Czyste konto zachował dziś również Kamil Grabara. Jego FC Kopenhaga pokonała 2:0 Silkeborg.