W ostatnim grupowym spotkaniu ampfutbolowa reprezentacja Polski pokonała Niemcy 6:0, awansując tym samym do ćwierćfinału Mistrzostw Europy z pierwszego miejsca. Co więcej, Biało-Czerwoni nie stracili w fazie grupowej ani jednej bramki. O półfinał podopieczni Dmytro Kameko powalczą z Irlandią.

W ostatnim spotkaniu grupowym reprezentacja Polski zmierzyła się z Niemcami. Nasi sąsiedzi z zachodu podobnie, jak my nie straciła dotychczas żadnej bramki oraz odnieśli dwa zwycięstwo. Zatem stawką tego pojedynku było pierwsze miejsce w grupie, co pozwoliło uniknąć starcie z broniącą tytułu — Turcją.

Tym razem podopieczni Dmytro Kameko musieli chwilę poczekać, aby rozpocząć strzelanie. Dopiero w 13′ minucie drogę do siatki znalazł Bartosz Łastowski. Polacy dominowali na parkiecie, lecz Niemcy bronili się bardzo dzielnie. Pod koniec pierwszej połowy wynik do przerwy ustanowił Kamil Rosiek.

Po zmianie stron Biało-Czerwoni rozpoczęli festiwal strzelecki. Najpierw w 29′ bramkę zdobył Marcin Oleksy, a trzy minuty później na listę strzelców wpisał się również Mateusz Warakomski, podwyższając stan rywalizacji – 4:0. Od tego momentu tempo gry się zmniejszyła, a kropkę nad “i” Polacy postawili w 49 i piątej minucie doliczonego czasu gry. Wówczas gola zdobyli Jakub Kożuch i po raz drugi — Bartosz Łastowski. Tym samym nasza reprezentacja zwyciężyła 6:0, zdobywając komplet punktów w grupie. Co więcej, nie stracili ani jednej bramki w fazie grupowej przy bilansie 28:0!

W ćwierćfinale turnieju w Evian (Francja) zmierzą się z Irlandią.

Faza grupowa Mistrzostw Europy — AMP Futbol

POLSKA — NIEMCY 6:0 (2:0)

Bramki: Bartosz Łastowski 13′, 50+5′, Kamil Rosiek 25′, Marcin Oleksy 29′, Jakub Kożuch 49′