Rozlosowano drabinkę główna turnieju ATP 1000 Internazionali BNL d’Italia 2024 w Rzymie. Los sprawił, że jest możliwe starcie Huberta Hurkacza z legendą kortów ziemnych Rafaelem Nadalem! 

Najlepszy Polski tenisista zacznie zmagania w Rzymie od drugiej rundy, w niej potencjalnym rywalem może być były numer jeden światowego rankingu Rafael Nadal lub zawodnik z kwalifikacji. Dla Hurkacza oraz polskich kibiców starcie z legendarnym Hiszpanem może być wspaniałym i historycznym wydarzeniem mimo że lata świetności Nadal ma już za sobą.

Popularny “Hubi” oprócz grania w singlu zgłosił się również do rywalizacji deblowej gdzie zagra z Holendrem Tallonem Griekspoorem. Oprócz Hurkacza w rywalizacji najlepszych debli zobaczymy oczywiście Jana Zielińskiego który na mączce w Rzymie będzie bronił tytułu! Standardowo partnerem Polaka będzie Monakijczyk Hugo Nys. Warto wspomnieć, że partner Zielińskiego w ostatnim ich spotkaniu nabawił się kontuzji pleców i jego dyspozycja jest pod sporym znakiem zapytania.