Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 Internazionali BNL d’Italia 2024 w Rzymie. Polak dziś po niezwykle wyrównanym pojedynku pokonał 2:1 (5:7, 7:6, 6:4) Argentyńczyka Sebastiana Baeza.

Polski tenisista na kortach ziemnych czuje się coraz lepiej. Hurkacz na rzymskiej mączce pokonał już wielkiego Hiszpana Rafaela Nadala oraz Argentyńczyka Tomasa Martina Etcheverry’ego. Kolejnym tenisistą na drodze naszego reprezentanta był inny Argentyńczyk Sebastian Baez. Rywal Polaka ma za sobą niezwykle udany sezon, wygrał już w tym roku turnieje ATP 500 w Rio de Janeiro i ATP 250 w Santiago.

Baez przełamał Polaka już w pierwszym gemie tego spotkania. Argentyńczyk ponownie miał na to szansę w trzecim gemie, ale tym razem skutecznie obronił swój serwis nasz tenisista. Hurkacz po raz pierwszy w tym spotkaniu przełamał Baeza w ósmym gemie pierwszego seta, doprowadzając do remisu (4:4). Niestety Argentyńczyk wykorzystał bardzo słabą dyspozycję Polaka w jedenastym gemie pierwszej partii po raz drugi przełamując wrocławianina. Baez swoją szansę serwowania na zwycięstwo w secie nie zmarnował i wygrał pierwszą partię 7:5.

Drugi set rozpoczął się tak samo koszmarnie jak pierwsza partia i ponownie już w pierwszym gemie seta mieliśmy przełamanie na korzyść rywala. Hurkacz wrócił do gry przełamując Baeza w szóstym gemie i doprowadzając do wyrównania (3:3). W dziesiątym gemie przy stanie 5:4 dla Polaka mieliśmy pierwszą piłkę setową na korzyść naszego reprezentanta, niestety została ona zmarnowana i Argentyńczyk obronił swój serwis wyrównując na 5:5. Obaj tenisiści wygrali kolejne swoje gemy serwisowe i o losach drugiej partii musiał decydować tie-break. Decydujący gem rozpoczął się dobrze dla rywala, który szybko uzyskał mini-break i prowadził (3:1). Chwilę później Polak dwukrotnie przełamał serwisy Argentyńczyka i wyszedł na prowadzenie 4:3. Następnie Polak bardzo skutecznie skorzystał ze swojego serwisu i prowadząc 6:3 miał aż trzy piłki setowe. Nasz reprezentant wykorzystał drugą piłkę setową i doprowadził do wyrównania w spotkaniu.

Trzeci set to prawdziwa dominacja wrocławianina na korcie. Polak bardzo pewnie serwował, a dodatkowo w piątym gemie przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie (3:2). Nasz tenisista do końca spotkania ani razu nie był zagrożony przy swoim serwisie i wygrał trzeciego seta 6:4, wykorzystując pierwszą piłkę meczową!

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP 1000 Internazionali BNL d’Italia 2024 w Rzymie. Dla naszego reprezentanta to kolejny dobry wynik na mączce oraz kolejny ćwierćfinał w tym sezonie. Teraz rywalem naszego reprezentanta będzie Amerykanin Tommy Paul.

Hubert Hurkacz – Sebastian Baez: 2:1 (5:7, 7:6 (4), 6:4)