Ewa Pajor oficjalnie potwierdziła, że po sezonie odchodzi z ekipy VfL Wolsfburg. Kapitan reprezentacji Polski na obecną chwilę nie powiedziała gdzie będzie kontynuowała sportową karierę ale media głoszą, że jej nowym zespołem będzie klub z siedzibą w stolicy Katalonii.

Ewa Pajor to najlepsza piłkarka w historii naszej reprezentacji, dodatkowo jej kapitan i najlepszy strzelec. Polka przez dziewięć sezonów rozwijała się i dojrzewała piłkarsko w drużynie VfL Wolsfburg. Teraz przed naszą reprezentantką kolejne wyzwania i marzenia do spełnienia nieoficjalnie media informują, że nowym klubem Pajor ma być sławna FC Barcelona która ma wypłacić klauzulę odstępnego wynoszącą 500 tysięcy euro czy tak będzie czas pokaże.

Pajor do drużyny VfL Wolsfburg dołączyła mając 18 lat z Medyka Konin. W barwach niemieckiej drużyny nasz napastniczka zdobyła mistrzostwo i puchar Niemiec występowała z “Wilczycami” również w finale Ligi Mistrzyń. Napastniczka naszej reprezentacji miała w kontrakcie rekordową klauzulę odstępnego wynoszącą na początku nowej umowy milion euro a obecnie wynoszącą 500 tysięcy euro. Kontrakt Ewy Pajor z drużyną VFL Wolfsburg wygasa na początku 2025 roku.

Ewa Pajor rozegrała 195 spotkań dla VFL Wolfsburg w których zdobyła 134 bramki. Polka przez dziewięć lat kariery w Niemczech siedmiokrotnie świętowała zdobycie Pucharu Niemiec oraz pięciokrotnie mogła radować się z tytułu mistrzowskiego. Nasza napastniczka prowadzi również w klasyfikacji strzelczyń Bundesligi i pewnie zmierza po swoją drugą koronę króla strzelczyń na niemieckich boiskach. Przypomnijmy, że w poprzednim sezonie Pajor była najlepszą strzelczynią w Lidze Mistrzyń.

Ewa Pajor w filmiku dla klubowych mediów:

Każdy mecz w tej koszulce był dla mnie zaszczytem. Jestem dumna i wdzięczna za wszystko, czego wspólnie doświadczyliśmy i co wygraliśmy. Wiele się tutaj nauczyłam, a w dodatku rozwinęłam się jako zawodniczka i jako człowiek. Nigdy tego nie zapomnę i będę to nosić ze sobą do końca kariery.