Hubert Hurkacz zmierzył się w 1/16 finału turnieju w Monte Carlo z Roberto Bautistą-Agut. Hiszpan jest sklasyfikowany na 90 miejscu w rankingu ATP. Polak w pierwszej rundzie turnieju pokonał Brytyjczyka – Jacka Drapera 2:1, a Bautista wygrał 2:0 z Facundo Diazem Acostą.

Spotkanie rozpoczęło się od pewnie wygranego gema przez Hiszpana. Bautista nie stracił w nim nawet punktu. Hubert, również bez większych problemów, przy swoim podaniu zwyciężył gema. Polak w 3 gemie miał dwukrotnie okazję do tego, aby przełamać podanie rywala. Niestety, Bautista wyszedł z opresji i wygrał gema wykorzystując 3 gem pointa. Kolejne dwa gemy, ponownie były rozstrzygane przez grę na przewagi. Oba te gemy zwyciężyli zawodnicy, którzy akurat serwowali. Przy stanie 3:2 dla Bautisty, Hurkacz zwyciężył gema bez straty punktu. Powtórzył ten wyczyn dwa gemy później, przy stanie 4:3 dla Hiszpana. Kluczowym gemem w pierwszym secie był gem numer 11. Wtedy to, Hubertowi udało się przełamać podanie rywala i wyszedł na prowadzenie 6:5. W następnym gemie Polak nie dał większych szans rywalowi, wygrał gema do 15 i zwyciężył pierwszą partię 7:5.

Druga partia rozpoczęła się lepiej dla Roberto Bautisty. Hiszpan najpierw zwyciężył gema przy swoim podaniu, a następnie przełamał podanie Hurkacza. Polak, na szczęście, szybko odrobił tą stratę. Chwilę później przełamał podanie rywala, a w 4 gemie wyrównał stan rywalizacji na 2:2. Kolejne gemy nie przyniosły większych rozstrzygnięć. Żaden z zawodników nie miał okazji do tego, aby przełamać podanie rywala. O losach drugiej partii musiał więc zadecydować tie-break. W nim lepiej poradził sobie polski zawodnik, który zwyciężył 7:4 i dzięki temu awansował do kolejnej rundy turnieju w Monte Carlo.

W 1/8 finału Hubert Hurkacz zagra ze zwycięzcą spotkania A. Tabilo/C. Ruud.

H. Hurkacz – R. Bautista 7:5, 7 (7): 6 (4)