Hubert Hurkacz z kolejną wygraną podczas turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie. Dzisiaj nasz tenisista bardzo pewnie pokonał 2:0 Argentyńczyka Tomasa Martina Etcheverry’ego.

Hurkacz w drugiej rundzie pokonał 2:0 legendę światowego tenisa Hiszpana Rafaela Nadala. Kolejnym przeciwnikiem na rzymskiej mączce był Argentyńczyk Tomas Martin Etcheverry. Rywal Polaka to gracz specjalizujący się w grze na kortach ziemnych. Zawodnik z Ameryki Południowej jest aktualnie 28 zawodnikiem w rankingu ATP. Dodatkowo warto wspomnieć, że to było pierwsze spotkanie pomiędzy wrocławianinem, a Argentyńczykiem.

Polak przez cały mecz znakomicie serwował, zaliczając w spotkaniu aż 11 asów. Wrocławianin przez cały mecz prawie wcale nie był zagrożony stratą własnego podania. W pierwszym secie obaj tenisiści bardzo pilnowali własnego serwisu, przez co żaden z zawodników nie miał okazji do przełamania rywala, a o losach pierwszej części gry musiał decydować tie-break. W decydującym gemie pierwszego seta Hurkacz dość szybko uzyskał mini-break i objął prowadzenie (2:1). Chwilę później obaj tenisiści przełamali się obustronnie i dalej na prowadzeniu był polski tenisista (4:2). Wrocławianin niestety nie poszedł za ciosem i ponownie stracił własne podanie, a na tablicy wyników mieliśmy 5:4 dla Polaka. Po dwóch własnych serwisach Etcheverry objął prowadzenie (6:5) i jako pierwszy miał piłkę na wygranie seta. Nasz tenisista po dwóch wygranych punktach przy własnym podaniu wyszedł na prowadzenie (7:6) i wtedy to on miał piłkę setową. Argentyńczyk przy kolejnych dwóch okazjach do swojego serwisu zdobył tylko jeden punkt, a dzięki temu mini-breakowi to Hurkacz miał piłkę setową i to przy własnym serwisie. Wrocławianin ją wykorzystał i wygrał tie-break 9:7, obejmując prowadzenie w spotkaniu.

Drugi set to już prawdziwy popis umiejętności naszego tenisisty, jedyny trudniejszy moment nastąpił w drugim gemie, gdy Argentyńczyk miał piłkę na przełamanie. Polak dał radę jednak wybronić swoje podanie i po dwóch gemach mieliśmy 1:1. W następnym gemie Polak przełamał po raz pierwszy w tym spotkaniu swojego rywala i już mógł kontrolować przebieg spotkania. Kilka minut później wrocławianin po raz drugi przełamał Etcheverry’ego, a na tablicy wyników było już 4:1 dla naszego zawodnika. Polak spokojnie doprowadził to spotkanie do końca, wykorzystując pierwszą piłkę meczową i wygrał drugą partię 6:2.

Hubert Hurkacz awansował do 1/8 turnieju ATP Masters 1000 w Rzymie, a kolejnym rywalem naszego tenisisty będzie wygrany ze spotkania Rune/Baez.

Hubert Hurkacz – Tomas Martin Etcheverry 2:0 (7:6 (9), 6:2)