Jan Zieliński i Hugo Nys zakończyli swój udział w turnieju ATP 250 w Delray Beach. Polak i Monakijczyk przegrali w półfinale z Brytyjczykiem Julianem Cashem i Amerykaninem Robertem Gallowayem.

Pojedynek “polskiej” pary, rozstawionej z numerem “2” przeciwko deblowi Cash/Galloway, czyli turniejowemu numerowi “3” zapowiadał się ciekawie. Przez długi czas tenisiści wygrywali swoje gemy serwisowe i wydawało się, że taki stan rzeczy utrzyma się aż do tie-breaka, ale nic z tych rzeczy. W 9 gemie Cash i Galloway wykorzystali break pointa i była to najważniejsza wymiana w secie. Chwilę później Brytyjczyk i Amerykanin wygrali gema przy swoim serwisie “na sucho” i tym samym zakończyli partię wynikiem 6:4.

Drugiego seta Zieliński/Nys mogli rozpocząć od przełamania, ale nie wykorzystali swojej okazji. Polak i Monakijczyk w nieciekawej sytuacji znaleźli się po 6 gemie, kiedy to przegrywali już 2:4. Co prawda udało im się doprowadzić do remisu po 4, ale odrobienie strat i tak poszło na marne. Cash i Galloway ponownie przełamali Janka i Hugo w gemie numer 9. “Polski” debel musiał bronić piłki meczowej, co uczynił skutecznie i znów był remis – 5:5. Niestety festiwal przełamań trwał dalej i znów z przodu byli rywale. Do kolejnego remisu Polakowi i Monakijczykowi doprowadzić się już nie udało. Zieliński i Nys musieli pogodzić się z porażką.

Jan Zieliński/Hugo Nys – Julian Cash/Robert Galloway 4:6, 5:7