Hubert Hurkacz i Jannik Sinner awansowali do 2. rundy turnieju ATP 500 w Halle! Polsko-włoska para po zaciętym meczu pokonała Amerykanów Nathaniela Lammonsa i Jacksona Withrowa 6:4, 5:7 i 11-9.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a żadna z par długo nie była w stanie uzyskać przełamania. Dopiero w dzięsiątym gemie ta sztuka udała się Hurkaczowi i Sinnerowi, którzy wyszli na prowadzenie 5:4. Chwilę później przypięczetowali seta wynikiem 6:4, który dawał przewagę nad rywalami.

Amerykanie nie zamierzali jednak odpuszczać. Podobnie jak w pierwszym secie obie pary szły równo i były nieomylne przy swoich serwisach. W końcówce ta sztuka się udało Lammonsowi i Withrowowi po czym udało im się wygrać całego seta rezultatem 7:5. Oznaczało to, że czeka nas super tie-break.

Także tu mieliśmy spore emocje. Polak i Włoch uzyskali przełamanie na 2:1, ale rywale odpowiedzieli tytm samym. W pewnym momencie rywale prowadzili już 7-9, a następnie mieli dwie piłki meczowe. Na szczęście nasz reprezentant z partnerem zachowali spokój i odrobili straty, a gdy wyszli na prowadzenie za pierwszym razem wykorzystali piłkę meczową. Dzięki temu to Hurkacz i Sinner awansowali do kolejnej rundy turnieju w Halle.

Hubert Hurkacz, Jannik Sinner (Polska, Włochy) – Nathaniel Lammons, Jackson Withrow (USA) 6:4, 5:7, 11-9.