W szwajcarskim Nyonie odbyło się dzisiaj losowanie par drugich rund eliminacji do europejskich pucharów. Swoich rywali poznali przedstawiciele polskiej ligi: Jagiellonia Białystok (LM), Śląsk Wrocław (LKE) oraz Legia Warszawa (LKE). Wisła Kraków zmagania rozpoczyna od 1 rundy eliminacji Ligi Europy i swojego rywala poznała już wczoraj. “Biała Gwiazda” zmierzy się z Kosowskim KF Llapi.
Mistrz Polski, Jagiellonia Białystok, w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów mogła trafić na: Maccabi Tel Awiw, Qarabag FK lub zwycięzców spotkań: Slovan Bratysława/Struga oraz FK Poniewież/HJK Helsinki.

Los przydzielił “Dumę Podlasia” do zwycięzcy litewsko-fińskiego pojedynku, a więc Jaga zmierzy się ze zwycięzcą starcia FK Powienież/HJK Helsinki. Pierwszy mecz odbędzie się na wyjeździe 23 lub 24 lipca, a rewanż 30 lub 31 lipca w Białymstoku. Jagiellonia potrzebuje jednego wygranego dwumeczu, aby zagwarantować sobie grę jesienią w europejskich pucharach.

Zdobywca Pucharu Polski, Wisła Kraków, poznała dzisiaj potencjalnego rywala w 2 rundzie el. LE lub 2 rundzie el. LKE.

Jeśli Wisła zwycięży dwumecz z KF Llapi to zmierzy się z Rapidem Wiedeń w 2 rundzie eliminacji do Ligi Europy. Pierwszy mecz zostanie rozegrany w Krakowie 25 lipca, a rewanż 1 sierpnia na wyjeździe.

Z kolei, jeżeli Wisła odpadnie w starciu z drużyną z Kosowa, to zmierzy się w 2 rundzie el. LKE z duńskim Brondby IF. Pierwszy mecz odbędzie się 25 lipca na wyjeździe, a rewanż 1 sierpnia w Krakowie.

Wicemistrzowie Polski, Śląsk Wrocław, rozpoczną przygodę w europejskich pucharach od 2 rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Rywalem drużyny z Wrocławia będzie drużyna ze stolicy Łotwy, Riga FC. Pierwsze spotkanie odbędzie się 25 lipca w Rydze, a rewanż 1 sierpnia we Wrocławiu.

Legia Warszawa również rozpocznie rywalizację w europejskich pucharach od 2 rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy.

Rywalem stołecznej drużyny będzie zwycięzca pojedynku Caernarfon Town (WAL)/ Cruseders (NIR). Pierwszy mecz Legia rozegra 25 lipca w Warszawie, rewanż odbędzie się 1 sierpnia w Walii lub Irlandii Północnej.