Su-Wei Hsieh i Jan Zieliński awansowali do półfinału miksta w Australian Open. Polak i Tajwanka pokonali w ćwierćfinale rozstawionych z “7” Nicole Melichar-Martinez i Kevina Krawietza 6:2, 6:3.

W spotkaniu od początku lepiej prezentowali się Hsieh i Zieliński. Już w trzecim gemie mieli dwa break pointy. Wykorzystali pierwszego i prowadzili w meczu z przewagą przełamania. Przy kolejnym serwisie Melichar-Martinez i Krawietza po raz kolejny Polak i Tajwanka okazali się skuteczniejsi i na tablicy wyników było już 4:1. Kolejne gemy wygrywali serwujący, więc pierwsza partia po 26 minutach zakończyła się wynikiem 6:2 dla Hsieh i Zielińskiego.

W drugim secie pary miały sporo break pointów, jednak nikt nie potrafił ich wykorzystać. Dopiero przy stanie 3:3 nasz reprezentant i grająca z nim w parze Tajwanka wykorzystali szanse i przełamali rywali. Druga okazja nadarzyła się przy wyniku 5:3 i podaniu przeciwników. Hsieh i Zieliński mieli wtedy pierwsze piłki meczowe. Wykorzystali drugą i awansowali do półfinału. Tam zmierzą się z australijską parą Jaimme Fourlis/Andrew Harris, którzy są niespodzianką tego turnieju. Otrzymali od organizatorów dziką kartę i w każdej fazie zawodów udowadniają, że na nią zasłużyli. Na swojej drodze pokonali już rozstawioną z “1” parę Hunter/Ebden i rozstawionych z “5” Siegemund i Gillesa. Mecz odbędzie się jutro na korcie nr 3.

Przypominamy, że jutro na głównym korcie Rod Laver Arena o półfinał powalczy Hubert Hurkacz. Polak zmierzy się z Daniłem Miedwiediewem. Poza tym czeka nas jeszcze ćwierćfinał debla mężczyzn z udziałem Jana Zielińskiego i Hugo Nysa, którzy zagrają z Niemcami Yannickiem Hanfmannem i Dominikiem Koepferem. O ćwierćfinał singla powalczy także nasz junior Tomasz Berkieta, który zmierzy się z Australijczykiem Haydenem Jonesem.