W kolejnym dniu trwających we włoskiej miejscowości Alghero Superfinale Ligi Europejskiej w Beach Soccerze Biało-Czerwoni  po wyrównanym spotkaniu pokonali reprezentację Turcji 2:1 w walce o miejsca 9-11 w całym turnieju.

Po porażkach w zmaganiach grupowych z Niemcami (3:4) i Hiszpanami (3:5) podopieczni Tomasza Wydmuszka zajęli 3. lokatę, co dało utrzymanie w elicie na kolejny rok i walkę o miejsca 9-11 w tegorocznym turnieju. Na drodze naszej kadry stanęła tym razem reprezentacja Turcji, który w grupie B odniosła dwie porażki (3:4 z Rumunią) i 5:6 po karnych z Azerbejdżanem oraz dość niespodziewanie pokonali Szwajcarów 7:4, w konsekwencji czego również zajęli w zasadniczej fazie zawodów 3. lokatę.

Zwycięstwo po ciężkim boju

Mecz nie obfitował w liczne bramki i ofensywne akcje. W pierwszej tercji dłużej przy piłce utrzymywali się Polacy, lecz długimi fragmenty gry nie potrafili tego udokumentować trafieniem. Przełamanie nastąpiło dopiero w 10 minucie, a drogę do bramki znalazł Jakub Bistuła.

Później jednak obraz gry uległ lekkiej zmianie i to Turcja była groźniejsza, doprowadzając do wyrównania za sprawą Efe Lorenzo. Szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechyliła Polska w 30 minucie rywalizacji. Do siatki trafił Michał Witkowski. Więcej trafień już nie padło. Reprezentacja Polski zanotowała pierwsze zwycięstwo w trwającym turnieju. Już jutro o godzinie 10:15 zmierzą się z Estonią, w przypadku wygranej nasza drużyna zostanie sklasyfikowana na 9. pozycji.

Z kolei Panie wciąż czekają na swoją rywalkę w walce o wielki finał Superfinału Ligi Europejskiej. Możliwymi przeciwniczkami Polek będą Czeszki i Włoszki z grupy A lub Portugalia, Ukraina i Holandia z grupy C

POLSKA — TURCJA 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Bramki: Jakub Bistuła 10′, Michał Witkowski 30′ – Efe Lorenzo 17′