Dzięki świetnemu występowi w piątkowym skróconym biegu indywidualnym oraz wycofaniu się dwóch zawodniczek Natalia Sidorowicz miała możliwość zadebiutować w biegu masowym. Polka zajęła w nim 29 miejsce.

Sidorowicz zaprezentowała dziś niezły poziom biegowy, ale niestety nie można tego z pewnością powiedzieć o celności. Na pierwszym strzelaniu Biało-Czerwona zaliczyła 2 pudła, a większość zawodniczek była bezbłędna, przez co Polka plasowała się w końcówce stawki. Podczas kolejnych wizyt na strzelnicy Natalia dołożyła dwa razy po jednym pudle, a na końcu znów miała 2 niecelne strzały. Dało to w sumie aż 6 pudeł, więc nie było szans na dobry rezultat. Ostatecznie Sidorowicz wyprzedziła jedynie Czeszkę Vobornikovą i zajęła 29 lokatę. Był to jednak na pewno ważny start dla naszej biathlonistki, który powinien zaprocentować w przyszłości. Jednocześnie 25-latka dorzuciła kolejne punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Co się działo w czołówce?

Na podium zobaczyliśmy dwie Francuzki. Najszybsza była Julia Simon z jednym niecelnym strzałem. Drugą lokatę zajęła bezbłędna Lou Jeanmonnot, a trzecia była Szwajcarka Lena Haecki-Gross (1 pudło).