Rewelacyjne wieści płyną do nas z włoskiego Ridnaun, gdzie w sprincie w ramach Pucharu Juniorów Marcin Zawół zajął 3 miejsce, a Grzegorz Galica był 6.

Kolejny tydzień startów polskich biathlonistów rozpoczął się od biegów sprinterskich. Nasi seniorzy w Pucharze IBU rywalizowali w norweskim Sjusjoen, a juniorzy we włoskim Ridnaun.

Puchar Juniorów

Sprint Mężczyzn

Najwięcej powodów do radości mieliśmy ze startów naszych juniorów. Marcin Zawół, który na co dzień startuje w Pucharze Świata w tym tygodniu wystartował wśród Juniorów. Polak podczas obu wizyt na strzelnicy popełnił tylko jeden błąd i ostatecznie zajął miejsce na najniższym stopniu podium. Świetnie zaprezentował się także nasz młody zawodnik Grzegorz Galica (rocznik 2007), który również raz pomylił się na strzelnicy i zakończył na wysokiej 6 pozycji. Punkty wywalczyli także Fabian Suchodolski (28 miejsce) oraz Kacper Brzóska (40 miejsce). Niestety pucharowych punktów nie zdołał wywalczyć Maciej Łapka, który zakończył na 55 lokacie.

Sprint Kobiet

Nasze panie nie wypadły równie dobrze jak panowie, bowiem żadna z Polek nie zdobyła punktów. Najbliżej tego była Maja Germata, która z dwoma błędami zajęła 43 miejsce. Emilia Zasadna z 1 pudłem zakończyła 4 “oczka” niżej. Natomiast Barbara Skrobiszewska ukończyła na 53 pozycji, Oliwia Arendarczyk 75, Zuzanna Sadownik 82, a Amelia Liszka 83.

Puchar IBU

Z kolei w norweskim Sjusjoen dobry wstęp zaliczyła Anna Nędza-Kubiniec, która z bezbłędnym strzelaniem zajęła 25 miejsce. Kamila Cichoń popełniając jeden błąd na pierwszej wizycie na strzelnicy finalnie zakończyła na z punktami na 35 lokacie. Natomiast Magda Piczura z dwoma pomyłkami została sklasyfikowana na 49 pozycji.

1. Michelon (Francja) 21:25.0

25. Nędza-Kubiniec + 1:30.4

35. Cichoń + 1:54.0

49. Piczura +3:17.0

U panów najlepszy z Biało-Czerwonych był Patryk Bryn. Polak tylko raz pomylił się na strzelnicy i finalnie zakończył na 21 miejscu. Niestety był to nasz jedyny reprezentant w punktowanej “40”, gdyż Kacper Guńka był 42, Wojciech Skorusa 45, a Michał Neumann 85.