Reprezentacje Polski kobiet i mężczyzn walczą w Szkocji na Mistrzostwach Europy dywizji B stawką mistrzostw jest awans do Europejskiej elity! Obecnie nasze zawodniczki prowadzą z kompletem zwycięstw!

Dywizja B w Curlingu w tym roku swoje mistrzostwa ma w Szkocji a dokładniej w Perth. Nasza żeńska drużyna zapewniła sobie awans do gry na zapleczu europejskiej elity wygrywając w maju dywizję C. 10 drużyn gra ze sobą systemem każdy z każdym. Następnie drabinka play-off dla najlepszej czwórki do dywizji A awansuje najlepsza dwójka. Dwie najsłabsze drużyny spadną do dywizji C.

Nasza męska reprezentacja w maju zajęła 3 miejsce w dywizji C nie premiujące awansem. Natomiast po wycofaniu reprezentacji Litwy dostaliśmy zaproszenie do udziały w dywizji B z czego chętnie nasza kadra skorzystała. U mężczyzn w rywalizacji bierze udział 16 drużyn podzielonych na dwie grupy. Awans z każdej uzyskają trzy najlepsze zespoły – zwycięzcy grup bezpośrednio do półfinału, a drużyny z miejsc drugich i trzecich do ćwierćfinału.

Wyniki pierwszych spotkań na ME:

Biało-czerwone na otwarcie wygrały 10:5 z Belgią,  następnie pokonały 9:4 reprezentację Słowenii a dzisiaj po dogrywce wygrały z kadrą Węgier 6:5. Nasze zawodniczki z kompletem zwycięstw pewnie zmierzają w kierunku play-off. Jutro o 9.00 zmierzymy się z Angielkami a popołudniu o 17 z Litwinkami.

Natomiast nasi panowie na otwarcie ME-B pokonali 10:4 Portugalię, dzisiaj w swoim drugim spotkaniu pokonali 6:4 reprezentację Francji! Jutro o 13 panowie zmierzą się z reprezentacją Łotwy. Postaramy się informować o zakończeniu fazy grupowej oraz ewentualnych fazach play-off i końcowych rezultatach.