To była bardzo udana sobota w wykonaniu Sebastiana Białeckiego. Reprezentant Polski zakończył swój udział w trzecim turnieju Development Touru 2024 na finale, gdzie uległ Keane’owi Barry’emu. Z dobrej strony pokazał się również Jakub Broński

Trzech Polaków wystąpiło w trzecim turnieju Development touru. Zdecydowanie najwięcej powodów do radości dał nam Sebastian Białecki, który jak burza przechodził przez kolejne fazy drabinki, znajdując swojego pogromcę dopiero w wielkim finale. W 1/512 finału pokonał 4:1 Anglika Harry’ego Kelly’ego, następnie takim samym wynikiem rozprawił się z Holendrem Royem Rietbergenem. Późniejsze jego potyczki również okazywały się jednostronne. Biało-Czerwony pierwsze problemy napotkał dopiero w półfinale, gdzie po deciderze okazał się lepszy od uczestnika ostatnich mistrzostw świata — Holendra Wessela Nijmana 5:4. Czar prysł w finale, bowiem Sebastian nie ugrał, chociażby lega, przegrywając z Irlandczykiem Keanem Barrym 0:5, dla którego jest to drugi triumf z rzędu

Na pochwałę zasługuje również Jakub Broński, kończąc swój w 1/64 finału, co pozwoliło wywalczyć pierwsze punkty w rankingu. Co ciekawe, wszystkie jego spotkania zakończyły się wynikiem 4:1. Pokonał Matthiasa Moorsa i Zeno Schoonheydta. Jakub Janaszkiewicz nie był w stanie pokonać żadnego zawodnika