Nasza reprezentacja rozbiła drużynę z Barbadosu 4-0 i na początku 2024 roku zagra w barażach o Grupę Światową I w Pucharze Davisa!

Po pierwszym dniu rywalizacji w Kozerkach biało-czerwoni prowadzili 2-0. Nasza reprezentacja miała przypieczętować wygraną w deblu, gdzie wystawiliśmy naszą deblową jedynkę Jana Zielińskiego oraz Karola Drzewieckiego. Rywale wystawili z kolei duet Darian King oraz Haydn Lewis. Początek spotkania był nerwowy i oba deble naprzemiennie się przełamały, później już losy pierwszej partii kontrolowali Polacy. Nasz debel jeszcze raz przełamał rywali z Barbadosu i wygrał pierwszą partię 6-4. W drugim secie nasza drużyna skupiała się na pilnowaniu własnego podania i szukała okazji by wykorzystać błąd mniej utytułowanych rywali. Taktyka okazała się dobra i pod koniec drugiej partii Polacy przełamali wygrywając seta 6-4, a całe spotkanie 2-0.

Po meczu deblowym mieliśmy na tablicy wyników 3-0 dla naszej drużyny i już pewne zwycięstwo w spotkaniu. Kapitanowie drużyn zdecydowali, że w Kozerkach zagramy jeszcze jedno spotkanie. Polacy wystawili zdolnego juniora Tomasza Berkiete, a rywale Xaviera Lawrence, który nie jest sklasyfikowany w rankingu ATP. Nasz młody tenisista szybko przełamał rywala i wygrał pierwszą partię 6-3. Drugi set to podobna historia, ale tym razem Berkieta dwukrotnie przełamał przeciwnika z Barbadosu, a sam stracił jedno podanie. Druga partia zakończyła się wygraną Polaka 6-4, a całe spotkanie po godzinie i czternastu minutach zostało rozstrzygnięte 2-0 dla Polski.

Nasza reprezentacja pokonała w Kozerkach 4-0 Barbados. Na początku 2024 roku zagramy w barażu o grupę Światową I. Rywala poznamy pod koniec roku.