Dzisiaj do stolicy Francji przybyli zawodnicy z całego świata, aby sprawdzić się przed najważniejszą imprezą czterolecia.

Na listach startowych nie zabrakło reprezentantów Polski. Siedmioosobowa grupa przyjechała do Paryża – Alicja Konieczek, Ewa Swoboda, Marcin Krukowski, Natalia Kaczmarek, Paweł Fajdek, Wojtek Nowicki, Piotr Lisek, Damian Czykier (Patryk Sieradzki i Martyna Galant w roli zająców).

Niektórzy już teraz potwierdzają, że są w świetnej dyspozycji. Na stadionie padły dwa rekordy świata, a do igrzysk pozostało tylko dwadzieścia dni.

Faworytka do złotego medalu w skoku wzwyż, Jarosława Mahuczich, poprawiła rekord świata z 1987 roku. W pierwszej próbie zaliczyła 2.10. W tej konkurencji będzie nas reprezentować Maria Żodzik, która ma imponujący rekord życiowy, ale ciężko będzie nawiązać walkę z tak świetnie dysponowaną Ukrainką. Drugim wydarzeniem dnia był bieg Faith Kipyegon na 1500m. Poprawiła swój rekord sprzed roku o 7 setnych sekundy – 33:49.04.

Jak zaprezentowali się Polacy

Biało – czerwoni za to mięli okazję, aby zmierzyć się ze światową czołówką. Po medale sięgnęły dwie zawodniczki. Trzecia na 100m była Ewa Swoboda. Z niesprzyjającym wiatrem w twarz pobiegła w 11.16s. Wicemistrzyni świata, Natalia Kaczmarek, przegrała z mistrzynią świata Marileidy Paulino. Obie panie zeszły poniżej 50s, ale to zawodniczka z Dominikany lepiej wytrzymała dystans 400m. Rośnie forma zawodniczki z Bahrajnu – Salwy Eid Naser, która była trzecia. Po dublet sięgnęli nasi młociarze, Paweł Fajdek i Wojtek Nowicki. Dokładnie w takiej kolejności stanęli na podium. W najdalszych rzutach uzyskali kolejno 77.13, 75.17. Ponadto nowy rekord życiowy ustanowiła Alicja Konieczek na 3000m z przeszkodami 9:17.20, zaledwie 5 setnych sekundy gorzej niż rekord Polski.

Szybko z zawodami pożegnał się Damian Czykier, oraz Marcin Krukowski. Damian odpadł w eliminacjach, natomiast Marcin nie dostał się do najlepszej ósemki. Dla Piotrka Liska znowu barierą  okazała się wysokość 5.85. Strącenia na niższych wysokościach, chociażby na 5.50, spowodowały, że Piotrek zakończył rywalizację na 7 pozycji.

Poza tym w Holandii biegły Pia Skrzyszowska oraz Angelika Sarna. Pia była 4 z czasem – 12.57, tymczasem Sarna uzyskała nowy rekord życiowy 1:59.63. Forma rośnie, ale biegaczka na 800m nie zakwalifikowała się na igrzyska