Drugi dzień rywalizacji o wygranie cyklu Diamentowej Ligi przyniósł nam dwa polskie finały oraz masę świetnych rezultatów. Po raz ostatni, w tym roku, na bieżni zaprezentowała się wicemistrzyni Świata z Budapesztu Natalia Kaczmarek oraz półfinalistka w biegu na 100 metrów przez płotki – Pia Skrzyszowka. 

 

100H

Pia tegoroczny sezon kończy na 8 miejscu w 9 osobowej stawce. Jako jedyna z Europejek stanęła na starcie. Wyprzedziła zwalniającą na ostatnich metrach Amerykankę Tię Jones po dość chaotycznym sezonie. Tegorocznym najlepszym czasem Polki było 12.59, a wczoraj uzyskała 12.89. Zwyciężyła Nigeryjka, powracająca Mistrzyni Świata z 2022 roku Tobi Amusan.

 

400M

Natalia Kaczmarek zamyka sezon z drugim miejscem Diamentowej Ligi. Po raz kolejny lepsza okazała się Dominikanka, Mistrzyni Świata, która jako jedyna zeszła poniżej 49s – Marileidy Paulino. W tym biegu jako jedyna złamała barierę 50s, więc nie był to tak szybki bieg jak ten w Budapeszcie, ale to wystarczyło, aby wygrać. Natalia pobiegła w czasie 50.38 i po Norbercie Kobielskim mamy drugie podium w tym prestiżowym cyklu.