Podczas dzisiejszej sesji popołudniowej na Mistrzostwach Europy Juniorów w pływaniu nasza reprezentacja poprawiła swój dorobek medalowy. Szymon Misiak okazał się drugim najszybszym kraulistą młodego pokolenia, nasz sprinter zdobył srebro z czasem 22.75 i poprawił swój rekord życiowy.

Misiak dobrze prezentował się zarówno podczas sesji eliminacyjnej, jak również półfinałów, gdzie uzyskiwał czasy w czołówce (drugi i czwarty sesji). Zawodnik klubu UKS Shark Rudna przegrał tylko z reprezentantem Italii Lorenzo Ballaratim, natomiast brązowy medal zdobył drugi reprezentant półwyspu Apenińskiego Davide Passafaro.

Dzisiaj oprócz Misiaka w sesji popołudniowej wystąpili również inni reprezentanci Polski. W półfinałach 200m stylem motylkowym wystąpiły Klara Kowalska oraz Natalia Piekarska. Obie nie uzyskały awansu do finału, lecz Klara Kowalska miała 9 czas półfinałów i jest pierwszą rezerwową. Pozostali nasi zawodnicy nie przebrnęli sesji eliminacyjnych i nie widzieliśmy więcej polskich zawodników w sesji popołudniowej.

Dla naszego juniora to pierwszy indywidualny medal na wielkiej imprezie, rok temu został natomiast mistrzem świata w sztafecie 4×100 stylem zmiennym, Misiak startuje na dystansie niezwykle prestiżowym, a nawet “królewskim”, gdzie Polska miała i ciągle ma duże sukcesy. Dystans 50m obecnie to Katarzyna Wasick czy Paweł Juraszek, a w przeszłości Bartosz Kizierowski. Wierzymy, że nasz młody sprinter nawiąże do tych postaci i to dopiero początek jego zdobyczy medalowych.

Reprezentacja Polski po czterech dniach MEJ w Belgradzie ma w swoim dorobku dwa srebrne medale, w środę srebro na dystansie 50m stylem klasycznym zdobyła Karolina Piechowicz.