W niedzielę mieliśmy dokończenie Pucharu Świata w kajakarstwie w Segedynie. Do finałów A zakwalifikowały się cztery osady z Polski. Najpierw zaprezentował się Jakub Stepun podczas K1 na 200 metrów panów, a później Dorota Borowska w C1 na 200 metrów Kobiet, Adrian Kłos oraz Kacper Sieradzan w C2 na 1000 m panów oraz na samym końcu Wiktor Głazunow podczas C1 na 1000 metrów mężczyzn.

K1 200m mężczyzn

W 1 wyścigu niedzielnej sesji wystartował Stepun, który dzięki mocnemu początkowi, na samym początku wyszedł na 2 lokatę, której nie oddał już do końca. Polak w tej rywalizacji przegrał jedynie z Litwinem Navakauskasem.

C1 200 m kobiet

Tym razem słaby start polskiej reprezentantki spowodował, że później już było piekielnie ciężko odrobić tę stratę. Borowska ostatecznie zajęła 8 pozycję. Na czele tego wyścigu zameldowały się dwie Kanadyjki Jensen na 2 oraz Vincent na 1 miejscu.

C2 1000 m mężczyzn

W tej rywalizacji Włosi, w składzie Tacchini oraz Casadei, byli bezkonkurencyjni, a walka toczyła się o dalsze pozycje. Tam największą kontrolę mieli Polacy: Kłos i Sieradzan, którzy już po przepłynięciu około 300 m wysunęli się na 2 pozycję, której nie oddali już do końca.

C1 1000 m mężczyzn

Głazunow przez pierwsze 250 m trzymał się w okolicach 4 miejsca. Niestety, od tego momentu już było tylko gorzej i Polak coraz bardziej osuwał się w stawce, by zakończyć tą rywalizację na 7 lokacie. Zwycięzcą tego biegu został Brazylijczyk Queiroz.

Finały B i C

Warto jeszcze wspomnieć, że dziś 6 miejsce w finale B, w konkurencji C1 na 1000 metrów mężczyzn, zdobył Łukasz Witkowski. Po nim jeszcze w finale C wystartował Sławomir Witczak, który dopłynął na 3 lokacie w rywalizacji K1 na 1000 metrów.

Po stronie pań w finale B w konkurencji K1 na 500 m, jako ostatnia na mecie ukazała się Katarzyna Kołodziejczyk. W tej samej klasie z tym że w finale C, piąta była Sandra Ostrowska.