Hokejowy obrońca reprezentacji polski Bartosz Ciura doznał kontuzji podczas przegranego wczorajszego spotkania z reprezentacją Łotwy. Polski defensor podczas jednego ze starć z rywalem złamał palec i już nie zagra w tegorocznych Mistrzostwach Świata Elity!

Obrońca reprezentacja Polski we wczorajszym starciu z Łotwą rozegrał 16 minut i 57 sekund. Ciura podczas spotkania z brązowymi medalistami poprzednich Mistrzostw Świata złamał palec i z powodu kontuzji nie zagra już w tej imprezie. Selekcjoner reprezentacji Polski Robert Kalaber w miejsce Ciury awaryjnie powołał innego obrońcę Kacpra Maciasia. Brat bohatera wczorajszego spotkania (Krzysztofa Maciasia) na co dzień występuje w ekipie wicemistrzów Polski GKS-u Katowice. Polski defensor był na wczorajszym meczu w roli kibica a wcześniej był powołany do szerokiego składu reprezentacji szykującej się do Mistrzostw Świata Elity.

Nasza kadra dzisiaj o godzinie 20:20 zmierzy się z reprezentacją Szwecji. Zdecydowanym faworytem spotkania będzie kadra Trzech Koron. Nasi dzisiejsi rywale w pierwszym spotkaniu pokonali 5:2 kadrą Stanów Zjednoczonych.

Rozmowa Kacpra Maciasia ze stroną Hokej.Net

– Sztab szkoleniowy wcześniej poinformował mnie, żebym był w gotowości i „pod telefonem”, a przy tym ciągle utrzymywał się w formie fizycznej. Z tyłu głowy byłem gotowy na taką wiadomość. W praktyce jednak, kiedy po meczu obejrzanym z trybun czekałem na brata, żeby mu pogratulować, zadzwonił do mnie Leszek Laszkiewicz, żebym pakował torbę. Przeżyłem pozytywny szok i szybko zacząłem się zbierać. Chcę jak najszybciej dołączyć do drużyny.

Polski obrońca będzie na Mistrzostwach Świata Elity występował z numerem 80 na plecach.