Na zakończenie 16. kolejki PKO BP Ekstraklasy Radomiak Radom podjął na własnym stadionie Śląsk Wrocław. Gospodarze polegli aktualnemu liderowi ligowej klasyfikacji 0:1. Przyjezdnym zwycięstwo zapewniło trafienie Exposito.

Początek spotkania był rozgrywany bez fajerwerków. Gra obu ekip była bardzo wyrównana. Pierwszą idealną okazją do otworzenia wyniku mieli gospodarze, którzy po faulu na Leandro otrzymali jedenastkę. Henrique nie udało się jadnak pokonać bramkarza z 11. metrów. Golkiper Śląska z łatwością złapał zbyt lekki strzał napastnika z Radomia. Wkrótce do głosu doszli Wrocławianie. W 38. minucie z dystansu groźnie przymierzał Janasik, ale jego próba minimalnie znalazła się poza światłem bramki. Do gwizdka oznaczającego zejście do szatni utrzymał się bezbramkowy rezultat.

W drugiej połowie 10 minut czekaliśmy na bramkę dla przyjezdnych. Po dobrze wrzuconym rzucie rożnym futbolówka znalazła się w posiadaniu Exposito. Lider klasyfikacji strzelców nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce i dopisał do swojego dorobku 13. trafienie w trwających rozgrywkach. Po objęciu prowadzenia przez Wrocławian do ataku ruszyli zawodnicy Radomiaka. Przyjezdni kolejny raz w tym sezonie pokazywali jednak się ze znakomitej gry w defensywnej linii. Blisko utraty bramki było w 86. minucie, ale strzał Henrique znalazł się tylko na poprzeczce. Do ostatniego gwizdka trwało oblężenie pola karnego gości, ale Śląsk dowiózł jednobramkowe prowadzenie do końca. Dlatego po 16. kolejce umocnił się na fotelu lidera, na swoim koncie ma 36 oczek. Druga Jagiellonia Białystok traci do niego 5 punktów.

Radomiak Radom – Śląsk Wrocław 0:1 (0:0)

Bramki: Exposito 55′

Radomiak Radom: Posiadała – Grzesik (82′ Jakubik), Raphael Rossi, Cichocki, Abramowicz, Luizao, Donis (67′ Edi Semedo), Wolski, Leandro (67′ Lisandro Semedo), Henrique, Rocha (82′ Castaneda)

Śląsk Wrocław: Leszczyński – Bejger, Petkov, Olsen (73′ Rzuchowski), Pokorny (90′ Paluszek), Schwarz, Janasik, Żukowski, Samiec – Talar (83′ Szwedzik), Matsenko, Exposito,