W swoim drugim spotkaniu grupy C Euroligi zawodniczki KGHM BC Polkowice odniosły premierowe zwycięstwo, pokonując u siebie finalistki poprzedniego sezonu ESB Villeneuve (Francja), 90:63.

Aktualne Mistrzynie Polski rozpoczęły tegoroczną edycję Euroligi od falstartu, bowiem minimalnie uległy hiszpańskiej drużynie z Zaragozy – 73:76. Zawodniczki ESB Villeneuve, czyli rywalki polkowiczanek przed rokiem otarły się o zwycięstwo w całej imprezie, ulegając dopiero w wielkim finale. W tym sezonie jednak nie mają aż tak mocnego składu, przez co w starciu z zawodniczkami z Dolnego Śląska nie były uznawane za faworytki, co pokazał finalnie wynik.

Początkowo jednak gra toczyła się kosz za kosz. Przy stanie 8:8 rywalki z Francji zanotowały serię 7:0, dzięki czemu zbudowały przewagę, na co natychmiast odpowiedziały polkowiczanki, dzięki czemu po pierwszej kwarcie nasze Panie przegrywały 13:15. W drugiej części pierwszej połowy podopieczne Kowalewskiego wrzuciły wyższy bieg i raz po raz zaznaczały swoją dominację na parkiecie. Przy stanie 15:17 KGHM BC zanotowały serię 10 oczek z rzędu, przez co przejęły inicjatywę nad spotkaniem. Finalnie do przerwy polkowiczanki miały 14 punktów przewagi – 44:30.

Po zmianie stron zawodniczki z województwa dolnośląskiego już w pełni kontrolowały rywalizację, z minuty na minutę zwiększając przewagę, mając również swobodę w rozgrywaniu kolejnych akcji. Stąd też po dwóch kwadransach prowadziły 62:42, będąc już pewne końcowego triumfu. Francuzki starały się niwelować straty, lecz trafiły jeszcze więcej. Finalnie KGHM BC Polkowice wygrały 90:63, triumfując pierwszy raz w tym sezonie w elitarnych rozgrywkach i to z finalistkami poprzedniej edycji.

Aż 22 punkty i 12 zbiórek zanotowały dla gospodyń Amerykanka E. Cannon.