W sobotę 6 stycznia Polska zagra w półfinale tenisowego turnieju United Cup. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że rywalami naszej reprezentacji będzie Francja, która pokonała Norwegię 2:1.

Niesamowity mecz Garcii i Helgo

Jako pierwszy mecz rozegrały panie Caroline Garcia i Malene Helgo. Spotkanie trwało ponad 2,5 godziny i stało na bardzo wysokim poziomie. Pierwszy set wygrała Francuzka 6:2. O losach drugiej partii musiał rozstrzygnąć tie-break, w którym lepsza okazała się Norweżka broniąc przy stanie 5:6 piłki meczowej. Wydawało się, że trzeci set padnie łupem Garcii, która prowadziła już 4:1. Helgo nie planowała jednak poddać się tak łatwo. Doprowadziła do wyrównania i do kolejnego tie-breaka w tym meczu. Niestety dla Norweżki, jej rywalka dość szybko zdobyła przewagę, której nie oddała do końca i to ona zapisała pierwszy punkt po stronie swojej reprezentacji.

Caroline Garcia – Malene Helgo 6:2, 6:7 (6), 7:6 (5)

Pewne zwycięstwo Ruuda

W pojedynku singla mężczyzn zmierzyli się Adrian Mannarino i Casper Ruud. Faworytem tego spotkanie niewątpliwie był Norweg, który od początku prezentował świetną grę. Już po 28 minutach swoim serwisem zakończył pierwszą partię 6:1. Drugiego seta Ruud rozpoczął od przełamania i po chwili wygrywając swoje podanie prowadził już 2:0. Mannarino poczuł się lepiej na korcie i zdołał utrzymać kontakt gemowy z Norwegiem. Jednak to nie wystarczyło, bowiem reprezentant Skandynawii miał przewagę przełamania z początku seta i dzięki wygranym gemom przy swoim serwisie rozstrzygnął drugą partię i całe spotkanie na swoją korzyść.

Casper Ruud – Adrian Mannarino 6:1, 6:4

Mikst zadecydował o zwycięstwie

O wygranej w pojedynku między Francją, a Norwegią zadecydował zatem mikst, w którym Caroline Garcia i Edouard Roger-Vasselin zmierzyli się z parą Ulrikke Eikeri/Casper Ruud. Faworytami spotkania był doświadczony w deblu duet francuski. Spotkanie było bardzo wyrównane. Do stanu 5:5 oba duety wygrywały swoje serwisy. Dopiero przy serwisie Ulrikke Eikeri rywale zdołali przełamać parę norweską, a po chwili Garcia wygrała swoje podanie i reprezentanci Trójkolorowych zapisali partię na swoje konto. W trzecim gemie drugiego seta byliśmy świadkami przełamania na korzyść duetu z Francji. Jak się później okazało, zadecydowało ono o losach całego spotkania, bowiem wszystkie pozostałe gemy były wygrywane prze serwujących. Francuzi zwyciężyli więc w drugim secie 6:4 i w całym meczu 2:0 pokonując tenisistów z Norwegii.

Caroline Garcia/Edouard Roger-Vasselin – Ulrikke Eikeri/Casper Ruud 7:5, 6:4

Kiedy półfinał Polska-Francja?

Wiemy zatem, że to reprezentacja Francji zagra w sobotę z Polską o finał United Cup. Pierwszy mecz tego pojedynku odbędzie się prawdopodobnie około 0:30 czasu polskiego. Nie znamy jeszcze powołań na to spotkanie, ale możemy się spodziewać, że w singlu pań po naszej stronie zobaczymy Igę Świątek, a u mężczyzn Huberta Hurkacza. W drugim półfinale zapewnione miejsce ma już Australia, która pokonała wczoraj Serbię 3:0. Ich rywalami będzie zwycięzca spotkania Grecja-Niemcy, które odbędzie się jutro.