Za nami niepełna 14. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy. Na inaugurację BSF Bochnia pokonała beniaminka z Gliwic. Aż 14 trafień padło w Łodzi, a FC Toruń odniósł pierwsze zwycięstwo od 4 listopada. W tej serii gier padło aż 60 goli, co dało średnio ponad 8 trafień na mecz. Wiadomo już też, które zespoły zakończą rok w czołowej trójce, a które w strefie spadkowej

BSF ABJ BOCHNIA – SFF KS SOŚNICA GLIWICE 7:3 (4:2)

14. kolejkę futsalowej ekstraklasy zainaugurowano w Bochni, gdzie miejscowy BSF zmierzył się z zamykającą ligową tabelę — Sośnicą Gliwice. Samo spotkanie mogło się podobać od samego początku, bowiem już w pierwszej minucie Minor Cabalceta otworzył worek z bramkami. Chwilę później do wyrównania doprowadził Michał Tkacz, a pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy – 4:2

W drugiej części widowiska również padło kilka goli. Ostatecznie zawodnicy byli w stanie zdobyć dziesięć bramek, a bochnianie pokonali gliwiczan 7:3, czym zagwarantowali się miejsce w czołowej ósemce przed rewanżami

Bramki: Minor Cabalceta 1′, 20′, Stanisław Krawiec 10′ (s), Pedro Pereira 17′, 33′, Sebastian Leszczak 34′, Wojciech Przybył 39′ – Michał Tkacz 5′, Paweł Barański 13′, Konrad Podobiński 31′

WIDZEW ŁÓDŹ – CLEAREX CHORZÓW 11:3 (4:1)

W drugim piątkowym spotkaniu Widzew Łódź podejmował u siebie Clearex Chorzów. Od samego początku gospodarze, a właściwie Daniel Krawczyk wzięli się za strzelanie. Zawodnik ten już po dwóch minutach miał na swoim koncie dublet. Do przerwy Widzew trafiał czterokrotnie i prowadził – 4:1

Prawdziwą strzelaninę urządzili sobie w drugich dwudziestu minutach, bowiem znaleźli sposób na pokonanie bramkarza chorzowian jeszcze siedmiokrotnie, aplikując w całym pojedynku aż 11 goli, pozwalając sobie na stratę zaledwie trzech

Bramki: Daniel Krawczyk 2′, 2′, 32′, 33′, Hugo Freitas 13′, 34′, Jefferson Ortíz 16′, Miłosz Krzempek 28′, 34′, Willy May 36′, Iúri Portugal 40′ – Sebastian Brocki 9′, Mariusz Seget 35′, Dawid Kostorz 39′

LEGIA WARSZAWA – JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 6:1 (1:1)

W Warszawie Legia podejmowała Jagiellonię Białystok. Ku zdziwieniu to białostoczanie jako pierwsi wyszli na prowadzenie. Już w drugiej minucie do siatki trafił Mateusz Łabieniec. Jak się później okazało było to trafienie honorowe. Do przerwy Jaga miała jeszcze korzystny wynik, bowiem remisowała – 1:1

Po zmianie stron Legioniści dość długo męczyli się, aby wyjść na prowadzenie. Dokonali tego dopiero w 31′. Od tego momentu byli w stanie zdobyć pięć goli. Hat-tricka strzelił Rui Carlos Pinto, a dublet — Krzysztof Flis. Tym samym stołeczny zespół zwyciężył 6:1. Jaga jest pewna miejsca w strefie spadkowej przed rewanżami

Bramki: Michał Klaus 17′, Rui Carlos Pinto 31′, 37′, 38′, Krzysztof Flis 40′, 40′ – Mateusz Łabieniec 2′

RED DRAGONS PNIEWY — REKORD BIELSKO-BIAŁA 4:5 (3:4)

W Pniewach, miejscowy Red Dragons zmierzył się z rozpędzonym Rekordem Bielsko-Biała. Pniewianie wyszli na to spotkanie, niezwykle zmotywowali, w konsekwencji czego objęli prowadzenie w 3. minucie, na co natychmiast odpowiedzieli Rekordziści. Szalona pierwsza połowa padła łupem gości, którzy prowadzili 4:3

Po zmianie stron na 5:3 strzelił Tomasz Lutecki, a wynik spotkania ustanowił Hubert Klatkiewicz, zmniejszając rozmiary porażki. Ostatni raz bielszczanie stracili cztery trafienia w lidze, gdy mierzyli się z Lubawą (porażka 4:8)

Bramki: Yvaaldo Gomes 4′, Adrian Skrzypek 16′, Mateusz Kostecki 18′, Hubert Klatkiewicz 33′ – Artur Popławski 5′, Mikołaj Zastawnik 16′, Matheus Ferreira 19′, Stefan Rakic 20′, Tomasz Lutecki 32′

EUROBUS PRZEMYŚL – FC REITER TORUŃ 1:5 (1:2)

Do ciekawie zapowiadającego się pojedynku doszło w Przemyślu, gdzie miejscowy Eurobus zmierzył się z FC Toruń. Obie ekipy miały w swoim dorobku po 13. oczek przed bezpośrednią konfrontacją. Strzelanie rozpoczęło się w 3. minucie, a gospodarze za sprawą Sebastiana Pawlaka objęli prowadzenie. Do przerwy jednak lepsi byli torunianie, którzy wygrywali 2:1

Po zmianie stron to goście przejęli inicjatywę, strzelając kolejne trzy bramki. Ostatecznie wygrali całe spotkanie 5:1, czym zaliczyli przełamanie po serii pięciu kolejnych starć bez zwycięstwa. Jest to ich pierwszy triumf od 4 listopada i potyczki z Red Dragons Pniewy (3:1)

Bramki: Sebastian Pawlak 3′ – Jakub Sławkowski 13′, 26′, Remigiusz Spychalski 13′, Victor Diego 22′ (s), Kacper Machałowski 30′

DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE — AZS UW DARKOMP WILANÓW 5:0 (2:0)

Do jednostronnej konfrontacji doszło w Opolu, gdzie miejscowy Dreman podejmował Akademików z Warszawy — Wilanów. W pierwszej połowie opolanie trafiali do siatki dwukrotnie, a po zmianie stron ich licznik zatrzymał się na pięciu trafieniach, zachowując przy tym czyste konto

Bramki: Maksym Pautiak 3′, Sebastian Szadurski 10′, 24′, Dawid Wasążnik 32′ (s), Jakub Wankiewicz 40′ (s)

WE-MET KAMIENICA KRÓLEWSKA – GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO 3:6 (2:3)

Kamienica Królewska na zakończenie weekendu z FOGO Futsal Ekstraklasą podejmowała GI Malepszy Leszno. Spotkanie od samego początku obfitowało w piękne trafienia. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście za sprawą Viacheslava Kozhemiaka. Jednak chwilę później do wyrównania doprowadził Brayan Mera. Wymiana ciosów w pierwszej połowie zakończyła się prowadzeniem Leszna – 3:2

Po zmianie stron leszczynianie okazali się bardziej skuteczni i wygrali różnicą trzech trafień – 6:3, utrzymując tym samym 4. miejsce w ligowej tabeli

Bramki: Brayan Mera 6′, Milinton Tijerino 13′, 25′ – Viacheslav Kozhemiaka 3′, 7′, Daniel Gallego Garcia 15′, Albert Betowski 24′, Jose Luis Tangarife 25′, Serhii Malyshko 40′

Ostatnie, hitowe spotkanie 14. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy odbędzie się w środę, gdzie wracający do ligowych rozrywek po udziale w Lidze Mistrzów — Constract Lubawa podejmie u siebie brązowego medalistę sprzed roku — Piasta Gliwice

• FC Toruń — Kamienica Królewska, 9 grudnia, sobota, godzina 20:00

Ciekawe zrobiło się także w klasyfikacji króla strzelców. Po dwóch zdobytych bramkach w 14. kolejce na prowadzenie wysunął się Milinton Tijerino z Kamienicy Królewskiej z dorobkiem siedemnastu trafień. Za jego plecami Minor Cabalceta (Bochnia) i Pedrinho (Constract Lubawa) – 16, a czwarty jest Jakub Raszkowski, który piętnastokrotnie znajdował sposób na pokonanie bramkarza drużyny przeciwnej