Wróciła FOGO Futsal Ekstraklasa. Po blisko miesiącu przerwy ruszyła rewanżowa runda najwyższej klasy rozgrywkowej w futsalu w naszym kraju. W 16. kolejce nie doszło do większych niespodzianek. Hitowe starcie wygrał Dreman Opole. Cenne zwycięstwo w walce o utrzymanie odniósł beniaminek z Przemyśla, a starcie pniewian z Legią zakończyło się zwycięstwem Red Dragons. W tej serii gier padło aż 65 trafień, czyli średnio ponad 8 na spotkanie

BSF ABJ BOCHNIA – WE-MET KAMIENICA KRÓLEWSKA 7:5 (5:1)

Dość nietypowo, bo o 12:00 rozpoczął się pierwszy w tym sezonie mecz, gdzie BSF Bochnia podejmowała u siebie beniaminka z Kamienicy Królewskiej – WE-MET. Zgodnie z oczekiwaniami to gospodarze od samego początku narzucili swoją grę, w konsekwencji czego do przerwy prowadzili 5:1

Po zmianie stron kontrolowali sytuację, zwyciężając 7:5. Kamienica Królewska nadal nie może być spokojna swojego miejsca w tabeli, bowiem plasują się na ostatniej pozycji, które daje utrzymanie. Z hat-trickiem spotkanie zakończył Łukasz Biel

Bramki: Łukasz Biel 4′, 13′, 19′, Sebastian Leszczak 9′, Minor Cabalceta 16′, Pedro Pereira 21′, Adam Wędzony 36′ – Mateusz Wesserling 11′, Mateusz Madziąg 27′, 36′, Bartosz Stenecel 36′, Brayan Mera 37′

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – EUROBUS PRZEMYŚL 2:6 (1:1)

O tej samej porze w spotkanie o przysłowiowe “6 punktów” Jagiellonia Białystok podejmowała Eurobusa Przemyśl. Białostoczanie musieli ten mecz wygrać, aby zbliżyć się do przemyślan i zmniejszyć stratę do strefy bezpiecznej. Plan ten udało im się realizować jedynie w pierwszej połowie, która zakończyła się remisem (1:1)

Po zmianie stron goście aż pięć razy znajdowali sposób na zdobycie bramki i wygrali 6:2. Duża w tym zasługa nowo sprowadzonych zawodników, tj. Bruninho i Machado. Ten drugi popisał się w debiucie hat-trickiem. Przemyśl ma 6 oczek przewagi nad Jagą

Bramki: Jakub Kozłowski 19′,  Bruninho 32′ (s)- Bruninho 12′, Sebastian Pawlak 23′, Jonatan Machado 31′, 33′, 35′, Grzegorz Haraburda 40′ (s)

REKORD BIELSKO-BIAŁA – SFF KS SOŚNICA GLIWICE 7:0 (2:0)

Mecz do jednej bramki, czyli spotkanie Rekordu Bielsko-Białej z outsiderem z Gliwic — Sośnicą. Do przerwy, co prawda bielszczanie zdobyli tylko dwie bramki, lecz po zmianie stron wrzucili wyższy bieg, zatrzymując swój licznik trafień na siedmiu, nie tracąc przy tym żadnego. Dublet zdobyli Michał Seidler i Tomasz Lutecki

Bramki: Michal Seidler 6′, 14′, Tomasz Lutecki 31′, 38′, Michał Marek 34′, Stefan Rakic 36′, Taras Korolyshyn 39′

AZS UW DARKOMP WILANÓW – RUCH CHORZÓW 6:4 (3:2)

Dla Ruchu, który wziął w swoje ręce ratowanie klubu z Chorzowa (dawny Clearex), był to pierwszy, historyczny mecz w FOGO Futsal Ekstraklasie. Na wyjeździe podejmowali akademików z Warszawy — AZS. Chorzowianie pokazali się z dobrej strony, lecz zabrakło najważniejszego, czyli zwycięstwa. AZS UW Wilanów pokonał “Niebieskich” 6:4, znacząco oddalając się od strefy spadkowej

Bramki: Jarosław Żmijiwski 3′, 26′, Jean Carlos 10′ (k), 14′, Radosław Marcinkowski 29′, Grzegorz Och 39′ – Mariusz Seget 2′, 12′ (k), Michał Tkacz 26′, Sebastian Brocki 28′

RED DRAGONS PNIEWY — LEGIA WARSZAWA 5:2 (3:2)

W Pniewach doszło do spotkania pomiędzy miejscowymi Czerwonymi Smokami a warszawską Legią. Od samego początku na minimalnym prowadzeniu byli pniewianie, którzy prowadzili nawet 3:0. W końcówce pierwszej połowy Legia trafiła dwa razy do siatki i zeszli na przerwę przy wyniku 2:3

Po zmianie stron strzelał już tylko Red Dragons, rewanżując się za porażkę w pierwszej rundzie. Jest to dla nich bardzo cenne zwycięstwo, gdyż wciąż nie mogą czuć się bezpieczni w walce o utrzymanie

Bramki: Yvaaldo Gomes 3′, Nikodem Krajewski 7′, Bartłomiej Gładyszewski 13′, 33′, Adrian Skrzypek 39′ – Adam Grzyb 17′, Michał Klaus 18′

FC REITER TORUŃ – CONSTRACT LUBAWA 2:6 (1:3)

W Toruniu, miejscowy FC Reiter podejmował aktualnego Mistrza Polski i lidera na półmetku rozgrywek — Constract Lubawa. Ekipa Dawida Grubalskiego radzić sobie musi już bez Raszkowskiego, który udał się na półroczne wypożyczenie do Hiszpanii (nie wiadomo do jakiego klubu), lecz to nie przeszkodziło im w odniesieniu kolejnego zwycięstwo. Pokonali torunian 6:2, a dubletem popisali się Tomasz Kriezel i Pedrinho oraz Elsner po stronie gospodarzy

Bramki: Krzysztof Elsner 11′, 33′ – Pedrinho 8′, 31′, Kacper Sendlewski 13′, Adriano Lemos 13′, Tomasz Kriezel 39′, 39′

PIAST GLIWICE — WIDZEW ŁÓDŹ 6:0 (3:0)

W Gliwicach brązowy medalista poprzedniego sezonu podejmował łódzki Widzew. Ciekawie zapowiadające się starcie okazało się jednostronne, bowiem gliwiczanie nie pozwoliło sobie na stratę żadnej bramki, a sami strzelili ich sześć, odnosząc pewne i przekonujące zwycięstwo 6:0

Bramki: Miguel Pegacha 5′, 17′, Kamil Izbiański 8′ (s), Rick 23′, Breno Bertoline 27′, Bruno Graca 29′

GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO – DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE 3:4 (2:2)

Na zakończenie kolejki doszło do hitowego starcia czwartej z piątą ekipą na półmetku, czyli GI Malepszy Leszno a Dremanem Opole Komprachcice. Pierwsza połowa zakończyła się remisem. Worek z bramkami otworzył w 9 minucie Kacper Konopacki. Gdy wydawało się, że leszczynianie dowiozą korzystny rezultat do przerwy, wtedy w samej końcówce padły aż trzy bramki, przez co po 20′ było 2:2

W drugiej połowie Waldemar Sobota ustrzelił dublet, który okazał się decydujący i przesądził o losach spotkania. Hitowe starcie zakończyło się triumfem gości – 4:3

Bramki: Kacper Konopacki 9′, Rajmund Siecla 19′, Oleksandr Kolesnykov 23′ – Marek Bugański 19′, Jakub Janczak 20′, Waldemar Sobota 23′, 26′