Mistrz Polski w futsalu, czyli Rekord Bielsko-Biała, poznał swoich rywali w fazie Main Round Ligi Mistrzów. Polski zespół na turniej uda się do Brukseli, gdzie zagra z miejscowym Anderlechtem, HITem Kijów oraz Jimbee Cartagena.

Rekord Bielsko-Biała po dwóch latach przerwy został mistrzem Polski w futsalu, pokonując w serii finałowej Constract Lubawę. Stąd też to właśnie Rekordziści będą reprezentować nasz kraj w Lidze Mistrzów.

W siedzibie UEFA, czyli szwajcarskim Nyonie odbyło się losowanie grup preeliminacji i fazy Main Round UEFA Futsal Champions League w sezonie 2024/2025.

Dla “Rekordzistów” jest to historyczny moment, bowiem po raz pierwszy rywalizować będą w zdecydowanie mocniejszej ścieżce Main Round, gdzie awans do dalszej fazy turnieju (Elite Round) uzyskają aż trzy drużyny. Zielono-Biali znaleźli się w grupie 1, gdzie zmierzą się z Anderlechtem Bruksela, czyli czwartym najlepszym zespołem w 2023 roku, który po drodze wyeliminował FC Barcelonę, Jimbee Cartagena (aktualny, sensacyjny Mistrz Hiszpanii), a całość uzupełni najlepsza drużyna z Ukrainy — HIT Kijów.

Turniej odbędzie się w belgijskiej stolicy w dniach 22-27 października.