Reprezentantki Polski w futsalu pokonały w spotkaniu towarzyskim aż 6:0 Francuzki. Jest to jedno z najwyższych triumfów naszych zawodniczek w historii. Bramki dla naszej kadry zdobywały Paula Fronczak, Natalia Matuszewska, Natalia Majewska, Katarzyna Włodarczyk oraz dwukrotnie Agata Sobkowicz.

Polki w ramach przygotowań do pierwszych w naszej historii eliminacji do Mistrzostw Świata w futsalu rozegrały w Hali Gier Sportowych Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie towarzyskie spotkanie z Francuzkami.

Biało-Czerwone już w pierwszej minucie otworzyły worek z bramki. Drogę do siatki znalazła Agata Sobkowicz. Wyżej wspomniana zawodniczka dołożyła jeszcze przed przerwą drugą bramkę, strzelając w spotkaniu dublet.

Po zmianie stron reprezentantki Polski się nie zatrzymywały, podwyższając jeszcze czterokrotnie prowadzenie. Na 3:0 trafiła Paula Fronczak. 120 sekund później było już 4:0 po strzale Natalii Matuszewskiej. Drogę do bramki znalazły też Natalia Majewska, a wynik rywalizacji ustanowiła Katarzyna Włodarczyk.

Polki zatem pokonały Francuzki aż 6:0. Co ciekawe, jest to czwarte najwyższe zwycięstwo naszej kadry w krótkiej historii występów. Jeszcze dzisiaj podopieczne Wojciecha Weissa rozegrają rewanżowe spotkanie z Trójkolorowymi.

Mecz towarzyski:

POLSKA — FRANCJA 6:0 (2:0)

Bramki: Agata Sobkowicz 1′. 12′, Paula Fronczak 23′ Natalia Matuszewska 25′, Natalia Majewska 31′, Katarzyna Włodarczyk 38′