Drugiego dnia rywalizacji w Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich Polacy byli bardzo blisko drugiego medalu. Tuż za podium w short tracku na dystansie 1000 metrów była Anna Falkowska.

Short Track

Po wczorajszym słabszym występie polscy łyżwiarze szybcy na krótkim torze chcieli się zrehabilitować podczas rywalizacji na dystansie 1000 metrów. Cała nasza trójka zawodników (Anna Falkowska, Kornelia Woźniak oraz Krzysztof Mądry) startująca dzisiaj przebrnęła przez eliminacje awansując do ćwierćfinałów. W rywalizacji ćwierćfinałowej jednak Polacy nie mieli już tyle szczęścia. Awans do ćwierćfinału wywalczyć udało się jedynie Annie Falkowskiej, która byłą 2 (1:36.283) w swoim biegu. Dwójka pozostałych naszych reprezentantów – Kornelia Woźniak oraz Krzysztof Mądry zajęła 4 miejsca w swoich ćwierćfinałach odpadając tym samym z dalszej rywalizacji. W półfinale Anna Falkowska znowu pewnie znalazła się w najlepszej “2” dzięki czemu dostała się do finałowej rywalizacji na dystansie 1000 metrów. W finale jednak Polka znalazła się za podium zajmując pechowe 4 miejsce (1:41.897).

Saneczkarstwo

Dzisiaj na torze saneczkarskim panie walczyły o medale w dwójkach, a panowie w jedynkach. Nasz duet Zuzanna Jędrzejczyk/Zuzanna Pieron z wynikiem 1:38.845 zajął 6 miejsce. Natomiast Michał Gancarczyk z rezultatem 1:36.164 został sklasyfikowany na 15 pozycji.

Narciarstwo Alpejskie

Rywalizacją w super gigancie Zimowe Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie zainaugurowali narciarze alpejscy. W dzisiejszej rywalizacji w super gigancie mieliśmy dwójkę Biało-Czerwonych. Nikola Komorowska w zawodach dziewcząt z czasem 55:52 zajęła 17 miejsce, a Stanisław Sarzyński niestety nie ukończył swojego przejazdu.

Hokej

Kolejne mecze w turnieju hokejowym rozegrała nasza reprezentacja w zawodach 3×3. Polacy podczas dzisiejszych spotkań najpierw pokonali Tajwan 10:8, a później rozprawili się z Hiszpanami 10:5.

Biathlon

Natomiast na trasach biathlonowych czekała na nas dzisiaj rywalizacja małych sztafet mieszanych. Polacy w zestawieniu Amelia Liszka i Grzegorz Galica dobrze rozpoczęli zawody zajmując po pierwszej zmianie 7 miejsce. Niestety na kolejnych etapach zawodów polscy biathloniści mieli problemy na strzelnicy i finalnie dotarli do mety na 11 pozycji.

Skoki Narciarskie

Po wczorajszym sukcesie Łukasza Łukaszczyka polscy kibice na podobny wynik w konkursie drużyn mieszanych. Niestety Polacy w składzie: Sara Tajner, Kacper Tomasiak, Pola Beltowska oraz Łukasz Łukaszczyk nie rozpoczęła zawodów zbyt dobrze zajmując dopiero 6 miejsce po pierwszej serii. W drugiej części zawodów Biało-Czerwoni poprawili swoje skoki dzięki czemu przesunęli się na 5 lokatę.