Pierwszy dzień rywalizacji podczas Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich w koreańskim Gangwon już przyniósł nam pierwszy medal. W konkursie na skoczni normalnej po brązowy medal sięgnął Łukasz Łukaszczyk.

Skoki Narciarskie

Pierwszą konkurencją medalową podczas Igrzysk w Korei były konkursy indywidualne na skoczni normalnej. Konkurs chłopców nie mógł się dla nas lepiej rozpocząć, bowiem po pierwszej serii na 1 miejscu znajdował się Łukasz Łukaszczyk (113.9 pkt), a tuż za nim Kacper Tomasiak (112.5 pkt). Niestety w drugiej części zawodów Polakom poszło wyraźnie gorzej. Kacper Tomasiak nie poradził sobie z presją i w drugim skoku zdobył tylko 90.5 punktów tym samym zajął ostatecznie 7 pozycję. Z kolei Łukasz Łukaszczyk oddał drugi daleki skok (108.5 m) ale niestety zakończony upadkiem. Mimo to nasz skoczek dzięki przewadze z pierwszej serii zdołał utrzymać miejsce na podium zdobywając finalnie brązowy medal! Warto zaznaczyć, że to dopiero drugi krążek dla Polski w historii Zimowych Młodzieżowych Igrzysk Olimpijskich. Cztery lata temu w Lozannie złoto wywalczył nasz biathlonista Marcin Zawół.

Wyniki:

1. Mizernykh (Kazachstan) 103.5 m (110.2 pkt) 102.0 m (103.8 pkt)

2. Huml (Austria) 98.0 m (98.2 pkt) 106.0 m (112.5 pkt)

3. Łukasz łukaszczyk (Polska) 105.0 m (113.9 pkt) 108.5 m (95.8 pkt)

7. Kacper Tomasiak (Polska) 104.5 m (112.5 pkt) 95.0 m (90.5 pkt)

Z kolei wśród pań najlepiej poradziła sobie Pola Beltowska, która poleciała na odległość 81.5 i 86.5 metrów zajmując ostatecznie 14 miejsce. Druga z naszych zawodniczek – Sara Tajner uzyskała wynik 68.5 oraz 77 metrów zostając sklasyfikowanym na 22 lokacie.

Biathlon

W rywalizacji na trasie biathlonowej oglądaliśmy dzisiaj zmagania w biegu indywidualnym. Wśród naszych młodych zawodniczek najlepiej poradziła sobie Amelia Liszka, która z 4 błędami na strzelnicy zajęła 18 miejsce. Natomiast Majka Germat z 5 pudłami zakończyła na 25 lokacie, a Gabriela Gąsienica została sklasyfikowana na 40 pozycji z 4 pomyłkami na strzelnicy.

W rywalizacji chłopców najwyżej z Polaków zakończył Grzegorz Galica, który mimo aż 8 pudeł był 18. Drugim najlepszym Biało-Czerwonym został Igor Kusztal, który z 6 błędami na strzelnicy zakończył na 60 miejscu. Ostatni z naszych reprezentantów Michał Szulczyński sześciokrotnie nie zamknął tarczy i finalnie zajął 77 pozycję.

Saneczkarstwo

Pierwsze rozstrzygnięcia oglądaliśmy także w saneczkarstwie. W jedynkach dziewcząt najwyżej z Polek sklasyfikowana została Emilia Nosal, która z czasem 1:37.390 zakończyła na 7 miejscu. Z kolei druga z naszych zawodniczek – Oliwia Dawidowska z rezultatem 1:38.241 zajęła 10 lokatę.

Natomiast wśród chłopców oglądaliśmy dzisiaj rywalizację dwójek. Nasz duet Karol Warzybok/Cyprian Dybalski nie może zaliczyć tego występu do udanych, bowiem zajął dopiero 10 pozycję wyprzedając jedynie zespół z USA.

Hokej

Pierwszy mecz w turnieju 3×3 rozegrali nasi hokeiści przeciwko reprezentacji Kazachstanu. W tym spotkaniu kibice mogli zobaczyć aż 26 bramek. Niestety więcej padło autorstwa rywali, którzy wygrali 18-8.

Short Track

W short tracku dzisiaj oglądaliśmy rywalizację na 1500 metrów niestety Biało-Czerwoni na tym dystansie nie zajęli wysokich lokat. Jedyną Polką, która dostała się do półfinału była Anna Falkowska. Nasza reprezentantka najpierw w swoim ćwierćfinale zajęła 2 miejsce (2:33.821) awansując do ćwierćfinału, gdzie niefortunnie została zdyskwalifikowana za spowodowanie upadku rywalki. Druga z Polek – Kornelia Woźniak zakończyła zmagania na ćwierćfinale. Nasz jedyny reprezentant na tym dystansie Krzysztof Mądry także zakończył zawody na etapie ćwierćfinału, w którym zajął 4 miejsce.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i odbierz swój zakład bez ryzyka na start, klikając tutaj! Jeśli Twój pierwszy zakład okaże się przegrany, otrzymasz zwrot do 500 zł. Otrzymane środki możesz przeznaczyć na dalszą grę lub swobodnie wypłacić bez dodatkowego obrotu!