Reprezentanci Polski w piłce nożnej mają za sobą niezwykle udaną niedzielę. Sporo z nich wpisało się na listy strzelców w ligowych spotkaniach.

LaLiga

Z kolejnego trafienia w lidze hiszpańskiej mógł dziś cieszyć się Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski otworzył wynik spotkania z Rayo Vallecano już w 3. minucie. Dla Polaka to 18. ligowa bramka w tym sezonie. Ostatecznie FC Barcelona wygrała 3:0 i zapewniła sobie wicemistrzostwo Hiszpanii.

Super League (Grecja)

Z dzisiejszego występu zadowolony może być również Damian Szymański (AEK Ateny). Jego zespół pokonał Lamię 3:0, a Polak ustanowił wynik spotkania w doliczonym czasie gry. Drużyna reprezentanta Polski zapewniła sobie tym samym wicemistrzostwo Grecji. Mistrzostwo wywalczył z kolei PAOK, którego zawodnikiem jest inny Biało-Czerwony – Tomasz Kędziora.

Eredivisie

Udany dzień mają za sobą również nasi reprezentanci w lidze holenderskiej. Heerenveen co prawda uległo 1:2 Sparcie Rotterdam, ale strzelcem honorowej bramki był w doliczonym czasie gry Paweł Bochniewicz. Dla naszego obrońcy to trzecie ligowe trafienie w tym sezonie.

Na listę strzelców wpisał się też dziś Kacper Kozłowski (Vitesse), który umieścił piłkę w siatce rywali w 78. minucie. Ostatecznie w starciu z Ajaxem Amsterdam padł remis 2:2.

2. Bundesliga

Na zapleczu Bundesligi również nie zabrakło dziś pozytywnych akcentów z udziałem polskich zawodników. Hamburger SV pokonał aż 4:1 1. FC Nurnberg, a strzelcem jednej z bramek był w 22. minucie gry Łukasz Poręba.

W barwach Kaiserslautern z kolei kolejną asystę zanotował Tymoteusz Puchacz. Zespół Polaka pewnie pokonał Braunschweig 5:0. Dla reprezentanta Polski to już ósma ligowa asysta w tym sezonie.