Biało-Czerwoni na Mistrzostwach Świata Masters w pływaniu, które odbywały się w Doha wywalczyli aż 12 medali, w tym 2 złote. Po 4 krążki zdobywały Agnieszka Gajdowska i Dominika Sasin.

Jako pierwsza brąz wywalczyła Agnieszka Gajdowska. Polka była trzecia na 100m stylem dowolnym w kategorii 25-29 lat. Jej czas to 59,99. Następnie krążek takiego samego koloru dorzuciła Dominika Sasin, która na dystansie 200m stylem zmiennym w kategorii 30-34 lat uzyskała czas 2:31.27. Jest to jednocześnie rekord Polski!

Sztafeta kobiet zdobyła złoto na 4x50m stylem dowolnym. Panie płynęły w składzie: Karolina Szyszkowska, Agnieszka Kaczmarek, Dominika Sasin i Agnieszka Gajdowska. Polki zdeklasowały całą konkurencję.

Z kolei w konkurencji sztafet mieszanych 4×50 m stylem zmiennym 3. miejsce zajęła polska drużyna w składzie: Miłosz Mikicin, Karolina Szyszkowska, Dominika Sasin i Daniel Piaściński. Biało-Czerwoni czasem 1:58.54 poprawili rekord kraju.

To nie był koniec medali w sztafetach. Agnieszka Kaczmarek, Karolina Szyszkowska, Dominika Sasin i Agnieszka Gajdowska dołożyły do naszego dorobku złoto na dystansie 4×50 m stylem zmiennym! Wynik 2:04.47 to również nowy rekord Polski, w dodatku pobity o prawie sześć sekund.

Emocji nie brakowało także pod koniec mistrzostw. Karolina Szyszkowska zajęła 3 miejsce w kategorii 25-29 lat na 200 m stylem klasycznym. Pierwsze srebro dla Polski zdobył Miłosz Mikicin w kategorii 30-34 lata, który również poprawił rekord Polski (27.21). Brąz w tej samej konkurencji, ale w innej kategorii wiekowej (40-44l.) wywalczył Maciej Szymański.

Dwa krążki wpadły również na dystansie 200 m stylem motylkowym. W rywalizacji mężczyzn na trzecim stopniu podium stanął Przemysław Kuca w kategorii wiekowej 30-34 lata (rekord Polski). Wśród pań medal takiego samego koloru w kategorii 60-64 l wywalczyła Agnieszka Macierzewska.

Ostatniego dnia srebro na dystansie 200 m stylem dowolnym w kategorii 25-29 lat zdobyła Agnieszka Gajdowska. Z kolei na 400 m stylem zmiennym brązowy medal zapisała na swoim koncie Agnieszka Macierzewska (kategoria 60-64 l.).