Zarówno męska, jak i żeńska reprezentacja Polski uzyskała awans do wielkiego finały trwających w Wałczu Mistrzostw Europy w hokeju na trawie w odmianie 5-osobowej. O medale zagrają również kadry młodzieżowe. Polki o złoto, a Polacy o brąz.

Reprezentacja Polski zagra o tytuł

Świetna dyspozycja polskich drużyn w Wałczu trwa w najlepsze. Reprezentacja Polski w ostatnim grupowym spotkaniu bezproblemowo poradziła sobie z Włochami, zwyciężając 10:4, meldując się w półfinale Mistrzostw Starego Kontynentu. W meczu o wielki finał imprezy rozgrywanej w naszym kraju podopieczni Dariusza Rachwalskiego pokonali Szwajcarów – 6:3. Zatem jutro zagrają o tytuł najlepszej ekipy w Europie!

Z kolei nasze Panie ZNOKAUTOWAŁY swoje rywalki na zakończenie zmagań w grupie, aplikując reprezentantom Luksemburgu aż 23 bramki, nie tracąc przy tym ani jednego trafienia. W półfinale jednak tak łatwo nie było. O końcowym rezultacie pojedynku z Włoszkami zadecydowały karne zagrywki (2:2 po regulaminowym czasie gry). W nim to Biało-Czerwone okazały się lepsze i podobnie, jak nasza męska kadra, jutro zagrają o złoty medal Mistrzostw Europy!

Kadry młodzieżowe zagrają o medale!

O medale Mistrzostw Europy zagrają również nasze kadry do 16 roku życia. Panowie musieli uznać wyższość rywala w półfinałowym spotkaniu przeciwko Austrii – 1:4. Z kolei Panie po bardzo wymagającym i wyrównanym pojedynku pokonały Szwajcarki 3:2, meldując się w finale turnieju rozgrywanego w Zagrzebiu.